Vaikų dantų priežiūra: kaip ir kuo galite padėti savo atžaloms?

Iki tam tikro amžiaus vaikų dantis turėtų valyti tėvai. Tačiau, kai vaikai ūgteli, šią užduotį turėtų atlikti patys. Visgi, praktika rodo, kad dauguma vaikų nėra pajėgūs tinkamai susitvarkyti su šia užduotimi, o gera žinia ta, kad tėveliai savo vaikams gali padėti tam tikrais būdais. Taigi,  pats apie juos pakalbėti. 

Pasakokite vaikams, kodėl svarbu prižiūrėti dantis

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį galite daryti, tai – pasakoti savo vaikams, kodėl yra svarbu prižiūrėti dantis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tėveliai labai dažnai sako, jog jų vaikai nemėgsta daryti vieno ar kito dalyko, tačiau pastarieji taip elgiasi dėl labai paprastos priežasties: vaikai tiesiog nesupranta, kokia yra vieno ar kito veiksmo svarba. Taigi, jei paprastai ir aiškiai pasakosite vaikams, kodėl yra svarbu prižiūrėti dantis, tai jiems bus lengviau įprasti prie dantukų priežiūros rutinos. 

Ir patys rodykite pavyzdį

Dar vienas dalykas kurį irgi galite padaryti vardan to, kad vaikai labiau norėtų valyti savo dantis ir jais itin atsakingai rūpintųsi, tai – jūsų pačių rodomas tinkamas pavyzdis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tėvai labai dažnai iš vaikų reikalauja tam tikrų dalykų, tačiau patys jų nedaro. Taigi, natūralu, kad ir vaikai nenori to daryti. Taigi, būkite ir patys uolūs ir atsakingi, kai kalbame apie dantų priežiūrą – tuomet ir jūsų vaikai jais rūpinasi atsakingiau. 

Valymo procesas gali būti linksmas ir nuotaikingas 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad valymo procesas gali būti linksmas bei nuotaikingas, o tai sudomins vaikus ir jiems tikrai patiks. Yra ne viena priemonė, kaip galite dantukų valymo procesą paversti linksmu bei nuotaikingu, pavyzdžiui, dantų šepetėlis, kuris primena vieną ar kitą gyvūną, tikrai sudomins ir pakels nuotaiką. Svarbu akcentuoti, kad vaikai kur kas noriau atlieka tuos veiksmus ir procesus, kurie nuotaikingi ir smagūs. Na, o kai vaikui tampa įdomu valyti dantukus, tai netrunka tapti laukiamu procesu. Na, o jeigu, jus domina vaikų odontologija,apie tai daugiau galite sužinoti https://www.pilene.lt/paslaugos/vaiku-odontologija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *