Koks yra normalus vaiko pulsas?

Ne paslaptis, kad sveika gyvensena visada buvo ir bus viena aktualiausių temų. Na, o, kai kalbame apie vaikus, ši tema sulaukia dar didesnio dėmesio kadangi mažieji nėra fiziškai tokie stiprūs, kaip suaugę žmonės, tad jiems reikalingas ypatingas dėmesys. Mamytės ir tėveliai siekia sužinoti atsakymus į ypač įvairius klausimus, susijusius su vaikų sveikata bei savijauta. Na, o vienas jų – toks: koks yra normalus vaiko pulsas? Taigi, pats metas sužinoti atsakymą.

Priklauso nuo amžiaus

Visų pirma, svarbu akcentuoti, kad vaiko pulsas priklauso nuo amžiaus. Štai, pavyzdžiui, naujagimio pulsas siekia 120 – 160 tvinksnių per minutę; kūdikio nuo 1 mėnesio iki 12 mėnesių amžiaus pulsas – 80 – 140 tvinksnių per minutę; kūdikio nuo 1 iki 2 metų amžiaus – 80 – 130 tvinksnių per minutę; mažo vaiko nuo 2 iki 6 metų amžiaus pulsas siekia 75 – 120 tvinksnių per minutę, na, o vaiko nuo 7 iki 12 metų amžiaus – 75 – 110 tvinksnių per minutę.

Įtakos turi ir tam tikri veiksniai

Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad įtakos turi ir tam tikri veiksniai. Vienas iš jų yra fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, jeigu jūsų atžala užsiima fizine veikla, bėgioja, žaidžia krepšinį ar futbolą, tai pulsas gali būti šiek tiek aukštesnis nei nurodo normos. Jis taip pat gali būti didesnis ir tuo atveju, jei vaikas leidžia laiką patalpoje, kurioje – ypač karšta. Dėl tam tikrų vaistų vartojimo, vaiko pulsas taip pat gali būti šiek tiek aukštesnis nei įprasta. Ne paslaptis ir tai, kad emocinė būsena irgi yra vienas veiksnių, kuris turi įtakos pulsui: jeigu vaikas esamu momentu yra suirzęs, piktas ar išsigandęs, tai pulsas irgi gali būti aukštesnis negu įprastai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *