Pagyrimai mokiniams: kodėl jie tokie svarbūs?

Kad mokymasis yra ne toks jau ir lengvas procesas, su tuo sutiks ir tie, kurie moko, ir tie, kurie mokosi. Tačiau taip pat nesunku pastebėti, kad mokymosi procesą gali lydėti įvairūs veiksniai ir vienas jų yra pagyrimai. Apie tai ir pakalbėsime plačiau. Tad, atsakysime į klausimą, kodėl pagyrimai mokinimas yra tokie svarbūs.

Leidžia pažinti savo stipriąsias puses

Specialistai sako, kad kiekvienam vaikui yra labai svarbu žinoti savo stipriausias puses. Visgi, kartais tokia informacija taip lengvai vaiko nepasiekia. Belieka tik pastebėti, kad būtent pagyrimai mokiniams yra viena iš priemonių, leidžianti geriau pažinti savo stipriąsias puses.

Suteikia pasitikėjimo savimi

Mokiniams labai svarbu pasitelkti savimi. Kai savimi pasitikima, tuomet ir pačios įvairiausios kliūtys yra įveikiamos lengviau. Visgi, pasitikėti savimi daugumai jaunuolių nėra taip ir lengva, o mokytojams belieka tik prisiminti, kad būtent pagyrimai yra viena iš priemonių didinti vaiko pasitikėjimą savimi.

Didina motyvaciją

Ne paslaptis, kad vienas svarbiausių klausimų, į kurį jau labai seniai ieškoma atsakymo mokymosi sferoje, skamba taip: kas galėtų didinti mokinių motyvaciją mokytis Belieka tik pridurti, kad būtent pagyrimai yra puiki priemonė, siekiant šio tikslo. Daugumai mokinių žinojimas, ką jie daro teisingai, teikia džiaugsmą ir didina norą stengtis dar labiau.

Atgalinis ryšys

Taip pat svarbu akcentuoti, kad pagyrimai yra glaudžiai susiję ir su atgaliniu ryšiu. Kiekvienas pagyrimas yra puiki proga mokiniui sužinoti, ką jis daro puikiai ir, kas jam sekasi geriausiai.

Taigi, kaip matyti, pagyrimai mokiniams yra labai svarbūs, tad raskite laiko bei jėgų juos pagirti. Na, o dar daugiau info apie vaikus, paauglius, švietimą edukacijas ir t.t., rasite užsukę į http://www.stop-acta.lt/kategorija/mamai-ir-vaikui/vaiku-darzeliai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *