Geriausia vaikiška patalynė: kokią pasirinkti?

Vaikiška patalynė yra svarbus veiksnys norint užtikrinti kokybišką vaiko miegą. Jeigu rinksitės kokybiškus audinius, galėsite džiaugtis ne tik puikia miego kokybe, bet ir patalynės ilgaamžiškumu bei patvarumu.

Taigi, kokią patalynę rinktis vaikams? Į ką svarbu atsižvelgti? Jeigu ir jums kyla tokie klausimai, skaitykite toliau – šiame straipsnyje aptariama, kaip įsigyti geriausią patalynę vaikams.

Patalynės medžiaga

Patalynės medžiaga yra vienas iš svarbiausių faktorių renkantis kokybišką produktą. Idealiu atveju, tai yra natūralus, minkštas, švelnus ir orui pralaidus audinys, kuris nenusidėvi ir neplyšta. Jeigu jūsų vaiko oda yra jautri, turėtumėte rinktis 100% natūralius audinius, kurie nesukelia alergijų. Štai geriausi medžiagų pasirinkimai vaikiškai patalynei:

  • Medvilnė. Medvilnė yra natūrali, minkšta, kvėpuojanti ir patogi medžiaga. Ji pasižymi patvarumu ir lengva priežiūra, todėl puikiai tinka vaikiškai patalynei. Iš medvilnės yra gaminami skirtingi audiniai, pavyzdžiui, satinas, flanelė ar kartūnas;
  • Bambukas. Bambukas yra tvari ir ekologiška medžiaga, kuri tampa vis populiaresnė patalynei. Bambuko paklodės yra minkštos, patogios ir hipoalerginės, todėl yra puikus pasirinkimas alergiškiems ar jautrios odos vaikams. Jie taip pat sugeria drėgmę ir reguliuoja temperatūrą;
  • Mikropluoštas. Nors mikropluoštas yra sintetinė medžiaga, pagaminta iš itin smulkių pluoštų, ji taip pat tinka vaikiškai patalynei. Mikropluoštas žinomas dėl savo minkštumo, ilgaamžiškumo ir atsparumo raukšlėms savybių, todėl yra populiarus patalynės pasirinkimas. Šią patalynę taip pat lengva prižiūrėti ir galima skalbti skalbimo mašinoje.

Patalynės dydis ir dizainas

Vaikiškos patalynės turėtų būti pasirenkamos pagal vaiko lovos dydį. Labai svarbu, kad paklodė tiktų čiužiniui – tiek  per maža, tiek per didelė paklodė gali kelti problemų. Galite rinktis paklodę su guma, tačiau atminkite, kad per maža paklodė su guma sunkiai tiesiasi ant čiužinio. Norėdami pasirinkti tinkamą patalynės dydį, išmatuokite čiužinį, antklodę ir pagalvę.

Kalbant apie vaikiškos patalynės dizainą, galima pastebėti, kad vaikiška patalynė tikrai nestokoja spalvų ir žaismingų paveikslėlių. Esant tokiai įvairovei, lengvai rasite sau tinkamą variantą – derinkite patalynę prie kambario spalvų ir atsižvelkite, kas patinka vaikams!

Patalynės priežiūra

Taip pat svarbu rinktis gaminį, kurią lengva prižiūrėti – juk vaikišką patalynę gali tekti skalbti dažniau. Daugumą jų galima skalbti skalbimo mašinoje, todėl tai labai palengvina priežiūrą. Tačiau visada reikėtų laikytis gamintojų rekomendacijų, jeigu norite, kad patalynė išliktų minkšta ir švelni: skalbti tam tikroje temperatūroje, jei negalima nebalinti, nedžiovinti būgninėje džiovyklėje ir nelyginti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *