Tikrinkite maitinimą ir įkrovimą
Pirma, patikrinkite, ar planšetinis kompiuteris tinkamai įkrautas. Dažnai problemos su įsijungimu yra susijusios su baterijos išsikrovimu. Įsitikinkite, kad įkroviklis veikia ir yra tinkamai prijungtas prie planšetinio kompiuterio. Palikite įrenginį įkrauti bent jau kelias minutes prieš bandant jį įjungti vėl.
Patikrinkite ekraną
Jei planšetinis kompiuteris įsijungia, bet ekranas lieka tamsus, problema gali būti susijusi su ekranu. Patikrinkite, ar nėra matomų žalos požymių, pvz., įtrūkimų ar subraižymų. Taip pat galite pabandyti padidinti ryškumą, jei įmanoma, nes kartais ekranas gali būti nustatytas per tamsiai.
Atlikite minkštąjį perkrovimą
Dažnai planšetinio kompiuterio įjungimo problemą galima išspręsti atliekant vadinamąjį minkštąjį perkrovimą. Tai reiškia, kad reikia ilgai laikyti įjungimo mygtuką (paprastai 10-20 sekundžių), kad įrenginys išsijungtų ir vėl įsijungtų. Šis veiksmas gali išvalyti laikinas sistemas klaidas.
Patikrinkite atminties kortelę ir SIM kortelę
Kartais problemą sukelia pažeista atminties kortelė ar SIM kortelė. Išimkite šias kortelės ir bandykite įjungti planšetinį kompiuterį be jų. Jei įrenginys įsijungia, pabandykite įdėti kortelės vieną po kitos, kad nustatytumėte, kuris komponentas sukelia problemą.
Atstatykite gamyklinius nustatymus
Jei visa kita nepavyko, galbūt reikės atstatyti planšetinį kompiuterį į gamyklinius nustatymus. Šis veiksmas ištrins visus įrenginyje esančius duomenis, todėl jį reikėtų atlikti tik esant būtinybei ir įsitikinus, kad turite visus svarbius duomenis išsaugotus kitur. Dažniausiai gamyklinio atstatymo funkciją galima rasti nustatymų meniu, tačiau gali prireikti pasikonsultuoti su įrenginio naudojimo instrukcija.
Kreipkitės į specialistus
Jei visos aukščiau paminėtos priemonės nepavyksta ir planšetinis kompiuteris vis dar neįsijungia, gali būti, kad problema yra rimtesnė ir reikalauja profesionalaus dėmesio. Planšečių remontas turėtų būti patikėtas patikimai serviso įmonei, kurios specialistai gali nustatyti problemos priežastį ir pasiūlyti efektyvų sprendimą.
Apsauga nuo būsimų problemų
Norint išvengti panašių problemų ateityje, svarbu rūpintis planšetinio kompiuterio apsauga. Tai apima atnaujinimų įdiegimą, reguliarią programinės įrangos ir operacinės sistemos patikrinimą, taip pat fizinę apsaugą, pvz., dėklų naudojimą, kad būtų sumažinta mechaninio pažeidimo rizika. Be to, verta mokyti vaikus, kaip tinkamai elgtis su technologiniais įrenginiais, kad būtų išvengta neatsargumo sukeltų gedimų.