Kuo yra patrauklūs maginės fantastikos filmai?

Fantastiniai filmai, kaip ir to paties žanro literatūra pagal tematiką yra skirstomi į mokslinę ir maginę fantastiką. Mokslinės fantastikos filmai pasakoja apie tai, kas gali nutikti ateityje, ją vertinant techninės pažangos ir iš to siekiančių perspektyvų. Tuo tarpu maginė fantastika narplioja utopijos, siaubo ir magiškojo realizmo temas, kurios arčiau paliečia žmogaus sielą nei moksliniai dalykai.

Kokie maginės fantastikos filmai yra tapę šio žanro klasika?

Maginės fantastikos filmas „Praktinė magija“ gyvuoja jau beveik trisdešimtį metų ir nepraranda populiarumo. Jame pasakojama apie dvi ypatingų galių turinčias seseris, kurias kankina žiaurus prakeiksmas – kiekvienas vyras, kuris pamilsta vieną iš jų, pasmerktas žūčiai. Filme apstu magiškų burtų ir užkeikimų, o melodramiška istorija dėl savo gražumo patinka daugeliui.

O filmas „Raganų klubas“ laikomas vienu populiariausiu visų laikų kino juostų apie raganas. Šio filmo išskirtinumas, kad jame nagrinėjama jo veikėjų psichologinės ypatybės. Nors jis skirtas paaugliams, tačiau nevengia kalbėti apie žmogišką atsakomybę, kurios nepaisant, žmonės yra pasmerkiami žūčiai.

Ar mokslinės fantastikos filmas gali nuteikti filosofiškai?

Filmas „Gyvenu aukštybėse“ yra persunktas apmąstymų apie žmogaus žemiškojo buvimo prasmę begalinės visatos apsuptyje, tuo pačiu vystomas ir kriminalinio turinio siužetas. Šiame filme iš žemės deportuoti ir tokiu būdu pasmerkti mirčiai nusikaltėliai keliauja link juodosios skylės, kuri kelia grėsmę visiems Žemės gyventojams.

Bet tai tik atitinkamo lygio priedanga, o iš tikrųjų vykdomas mokslinis eksperimentas – siekis sukurti idealų žmogų, panaudojus dirbtinį apvaisinimą kosmose. Ir galų gale po visų biologinių eksperimentų kosminiame laive lieka tik netikėlis Montis ir iš jo spermos apvaisinimo būdu gimusi mergaitė Vilou. Ar begali būti šiurpiau?

Ar prisikėlimas gali nuvilti?

Filmas „Pažinimas“ pasakoja apie žmogų, kuris sutiko užšaldyti savo kūną, kad galėtų išvengti fizinės mirties. Pagrindinis filmo herojus pasiryžta tokiam žingsniui, nes nenori susitaikyti su vilties ilgiau gyventi neteikiančia diagnoze. Vyrukas tikėjosi, jog po septyniasdešimties metų medicina bus smarkiai pažengusi į priekį ir jo liga bus įveikta. Deja, eksperimentatoriaus prisikėlimas neatnešė tokio džiaugsmo ir pasitenkinimo, kokio jis tikėjosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *