Ar 5 metų vaikas moka skaityti?

Vaiko raida – vienas aktualiausių klausimų tėveliams. Belieka tik pridurti, kad mažylis auga ir keičiasi kiekvieną dieną, o kartu keičiasi ir jo gebėjimai. Svarbu pasakyti ir tai, kad mamytės bei tėveliai turėtų žinoti svarbiausius dalykus bei akcentuoti, kuriuos jau turėtų sugebėti atlikti vaikas būdamas tam tikro amžiaus. Ne išimtis yra ir skaitymas. Kada vaikas turėtų mokėti skaityti? Ar 5 metų vaikas jau turėtų mokėti skaityti? Pasidomėkime, ką šiuo klausimus sako specialistai.

Specialistų teigimu, jei vaikas, sulaukęs metų amžiaus dar nemoka skaityti, to tikrai nereikėtų vertinti kaip raidos sutrikimo – dauguma vaikų skaityti ima tik sulaukę 6 – 6,5 metų. Tačiau netrūksta ir tokių vaikų, kurie būdami 5 metų amžiaus, jau puikiai skaito. Kas lemia tokius skirtumus? Specialistai teigia, kad šiuo atveju, labai svarbų vaidmenį suvaidina tai, kiek tėveliai (ar kiti suaugę asmenys, pavyzdžiui. seneliai, skiria dėmesio vaikui ir yra linkę į edukacijas). Jei šeimos nariai dar 3 – 4 metų vaikui skyrė daug edukacinio dėmesio, tai labai tikėtina, kad sulaukęs 5 – erių metų amžiaus, vaikas jau skaitys. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į tai, kada skaityti išmoko tėveliai? Jei jie, būdami 5 metų amžiaus, jau gebėjo puikiai skaityti, tai, labai tikėtina, kad vaikas irgi jau gebės skaityti.

Na, o pabaigai belieka tik atsakyti ir į dar vieną svarbų klausimą: ką dar turi gebėti 5 metų amžiaus vaikas? Taigi, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tokio amžiaus vaikas, jau turėtų gebėti tarti visus kalbos garsus, kalbėti sudėtinais sakiniais. Taip pat – kalba turėtų puikiai suprantama. Daugiau apie vaiko raidos ypatumus galite sužinoti http://www.tangopc.lt/kategorija/vaiku-prekes-ir-paslaugos/mamai-ir-vaikui/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *