Vaiko auginimas vienišai mamai: iššūkiai ir sprendimai

Vaiko auginimas vienišai mamai – ypatingas laikotarpis, kuomet tenka susidurti su itin įvairiais iššūkiais ir ieškoti sprendimų. Apžvelkime, su kokiais iššūkiais dažniausiai susiduria vienišos mamos, ir, kokie sprendimai tokiu atveju yra galimi. 

Vaiko tėvas – paskelbęs asmeninį bankrotą, alimentų mokėjimas – nevyksta

Įvykus skyryboms, vaiko išlaikymu turi rūpintis abu tėvai, skirdami tam tikrą pinigų sumą. Jei situacija susiklosto taip, kad atžala lieka gyventi su mama, tėtis kas mėnesį turi mokėti teismo nurodytą pinigų sumą – alimentus. Tačiau neretai nutinka taip, kad vaiko tėvas paskelbia asmeninį bankrotą (daugiau apie tokią galimybę galite sužinoti čia) ir alimentų mokėjimas užstringa. Tokiu atveju, moteris lieka be tam tikros pajamų dalies ir tai gali turėti akivaizdžią įtaką gyvenimo kokybei. Tačiau net ir tokiu atveju išeitis yra – vaiko mama gali kreiptis į teismą, su prašymu dėl vykdomojo rašto išdavimo, kurio pagrindu gali būti pradėtas priverstinis nesumokėto išlaikymo išieškojimas.

Vaikas – nepakankamo amžiaus, kad galėtų likti vienas namuose

Ne paslaptis, kad itin didelė dalis vienišų mamų yra dirbančios (kai kuriais atvejais, net ir ne vienoje darbovietėje), tad dar vienas iššūkis, su kuriuo tenka susidurti, yra klausimas – su kuo palikti vaikus? Gera žinia ta, kad Vaikų dienos centrų tinklas mūsų šalyje šiandien yra labai platus, todėl pats metas pasidomėti galimybėmis lankyti tokį centrą savo mieste.

Patyčios

Dar vienas iššūkis, o kartu – ir labai skaudi problema, su kuria susiduria vienišos mamos, yra patyčios. Praktika rodo, kad ypač didelė dalis vaikų, iš iširusių šeimų, mokykloje susilaukia itin skaudžių bei kandžių replikų dėl savo situacijos ir neretai būtent jos tampa priežastimi, kodėl vaikas ima vengti lankyti mokyklą; nebegali susikaupti mokymuisi, prastėjo mokslo rezultatai. Tačiau net ir šiuo atveju, mama ir vaikas tikrai nelieka vieni – Vaikų linijos specialistai yra pasiruošę ne tik išklausyti, bet ir suteikti itin vertingą patarimų, kaip elgtis.

Kaip matyti, vienišos mamos, iš tiesų susiduria su itin įvairiais iššūkiais, tačiau išeitis – visada yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *