Kokie aksesuarai yra būtini tamsios paros metu, tiek mokyklinukams, tiek darbininkams?

Gyvybei išsaugoti daug nereikia – dažnai užtenka tik tinkamo atšvaito ir liemenės su šviesą atspindinčiomis juostomis. Tai aksesuarai, kurių pamiršti negalima, nes jie lyg angelai sargai saugo mus ir padeda likti pastebėtiems automobilių vairuotojų. Nepamirškite, jog svarbu turėti atšvaitą, vilkėti liemenę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, nes tiek vaikų, tiek suaugusiųjų tamsiuoju paros metu neina matyti. Signaliniai darbo rūbai gali apsaugoti nuo daug pavojų, kurių tikrai nei vienam nereikia.

Liemenių ir atšvaitų pasiūla didžiulė, tačiau specialistai ragina juos rinktis atsakingai. Juolab kad kai kuriuose yra daugiau reklamos, o ne šviesą atspindinčios medžiagos. Rinkitės protingai ir išlikite saugus keliuose.

Tamsus paros metas ir jo aksesuarų nešiojimas:

Pėstieji ir kelio darbininkai eidami užmiesčio keliu tamsiu paros metu, visada turi galvoti, kaip apsirengti, kad jie būtų gerai matomi atvažiuojančiam automobilio vairuotojui. Atšvaitas reikalingas dėl savo paties saugumo.

Nusidėvi ne tik džinsai, striukės ar kiti rūbai, bet ir šviesą atspindinčios liemenės ir atšvaitai. Juos  reikėtų keisti ne rečiau nei kas dvejus metus.Jei liemenė vilkima dažniau, tai ją keisti patartina kasmet.

  • Organizuotai pėsčiųjų grupei eiti važiuojamąja dalimi leidžiama kolona ne daugiau kaip 4 eilėmis kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi. Kolonos priekyje ir gale iš kairės pusės turi eiti lydintys asmenys, vilkintys ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui organizuotai pėsčiųjų grupei eiti važiuojamąja dalimi draudžiama.
  • Vidpadžių viena iš pagrindinių funkcijų –suteikti pėdoms komfortą. Neretai darbuotojai pagal reikalavimus turi nešioti darbo batus, kurie yra nepatogūs. Pigiausias ir paprasčiausias būdas išspręsti šią problemą yra vidpadžiai! Geliniai vidpadžiai efektyviai sugeria smūgius vaikštant ir mažina pėdų patiriamą spaudimą bei amortizuoja.  Nepamirškite, kad tamsiu paros metu reikia būti pasiruošus viskam, dėl to patogi avalynė yra būtina. Vidpadžius rasite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai/vidpadziai
  • Organizuotą vaikų iki 16 metų grupę vesti leidžiama tik šaligatviais arba pėsčiųjų takais, o ten, kur jų nėra, – ir kelkraščiu, bet tik šviesiuoju paros metu, kai matomumas geras. Lydintys asmenys turi eiti kolonos priekyje ir gale ir vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. 
  • Darbuotojai dirbdami naktį gali vietoj atšvaitų ir liemenių rinktis darbines striukes, kurios ant savęs turi geltonus atšvaitus. Ši striukė ne tik šilta, bet ir apsaugo nuo pavojų.
  • Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. 
  • Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *