Kaip lavinti skirtingo amžiaus vaikus?

vaikai darželyje

Įvairūs žaidimai yra labai svarbus vaiko vystymosi elementas. Dažnai tėvai, grįžę pavargę po darbų, nebeturi jėgų bėgti paskui vaikus ir sugalvoti tinkamos veiklos, kad šie būtų užimti ir patenkinti. Tačiau tikrai reikėtų įsitraukti į šią veiklą kartu su savo vaiku, nes taip užmezgame su juo ryšį, padedame jam vystytis bei mokome svarbių gebėjimų. Štai keletas idėjų, kaip tai padaryti.

Maži vaikai

Dvejų ir trejų metų vaikai yra patys smalsiausi sutvėrimai pasaulyje. Todėl jei nebijote netvarkos, tegul jie atranda lobius, kurie slypi jūsų namuose ar kieme. Jums nereikia naujų lėlių ir automobilių modeliukų iš parduotuvių, kad galėtumėte su jais žaisti. Mūsų vaikams kiekvienas kasdienis daiktas gali būti kažkuo žavus ir įdomus, tad jei tai nėra pavojingas daiktas, kuris galėtų pakenkti, leiskite jį pačiupinėti, papasakokite apie jo paskirtį, apibūdinkite, kokia tai spalva ir pan. Šio amžiaus vaikai mėgsta istorijas ir taip išmoksta naujų žodžių. Todėl jiems taip pat derėtų reguliariai skaityti ir pasakoti vis kitokias pasakas.

Tokie mažyliai taip pat yra labai energingi. Viena mėgstamiausių jų pramogų yra… bėgimas. Tad išveskite vaiką į lauką ir bėkite kartu su juo, apsimesdami, kad norite jį pagauti. Prie tokių linksmybių galite priderinti ir įvairius žaidimus su kamuoliu. Net ir esant netobulam orui, nevenkite leisti laiko lauke. Tiesiog aprenkite savo vaiką tinkamai ir leiskite, pavyzdžiui, šokinėti į balas. Jei neturite kiemo, veskite vaiką į parką. Pasivaikščiojimas gali būti puiki proga papasakoti jam apie gamtą, atkreipti jo dėmesį į tai, kaip ošia medžiai ar čiulba paukščiai. Tokio amžiaus vaikai labai jautrūs visokiems dirgikliams. 

Daugiau informacijos apie mažų vaikų priežiūrą galite rasti čia: https://vaikystestakas.lt/vaiku-prieziura/.

Ūgtelėję vaikai

Šiek tiek didesni vaikai pamažu praranda susidomėjimą viskuo, ką mato. Jie tampa savarankiškesni, mėgsta patys susigalvoti žaidimus, kurti, piešti, dėlioti kaladėles. Tad kartais užtenka duoti kreidelių ir popieriaus lapą, atsisėsti šalia ir pasikalbėti apie tai, ką piešia. Kartu su jais galime statyti ir pilis ar kitus statinius iš kaladėlių. Skaitymas vis dar yra puikus užsiėmimas, kadangi didesni vaikai daugiau supranta, susieja įvykius tarpusavyje, turi savo mėgstamas knygas ir herojus.

Vaikų mokymas teikia didelį pasitenkinimą. Taigi skirkime laiko jų skaitymo, rašymo ir tapybos įgūdžiams lavinti. Dar viena puiki idėja yra išmokyti važiuoti dviračiu ir leistis į keliones drauge. Esant blogam orui galime gaminti kartu su vaiku, leisdami jam užsiimti saugia kulinarine veikla. 

Patarimas tėvams, kuriems trūksta laiko: jei jums reikia tvarkyti namus, sugalvokite ką nors, kuo vaikai galėtų jums padėti. Tą patį galite daryti, kai dirbate sode. Tokiu būdu jis praleis daugiau laiko su jumis ir neabejotinai išmoks kažko naujo. Vakare galite kartu pasižiūrėti animacinį filmą. Tačiau prisiminkite, kad laikas prie televizoriaus, kompiuterio ar su planšete rankose negali tapti jūsų vaiko kasdienybe. Eiti į kiną, žaidimų aikštelę ar šeimos renginius – tai dar viena puiki idėja, į kurią galite įtraukti visą šeimą.

Į darželį

Kad ir kaip daugelis tėvų norėtų vaikų lavinimu užsiimti savarankiškai, ne visada gyvenimo aplinkybės šią galimybę gali suteikti. Tačiau viso to ir dar daugiau gali vaiką išmokyti darželis Vaikystės takas, kuriame ugdymo programa yra kuriama atsižvelgiant į vaikų raidą bei amžių. Pasirinkite ugdymo įstaigą atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *