Kokią darbo sritį pasirinkti grįžus po motinystės atostogų?

Vaiko gimimas gali atnešti daugybę ir teigiamų ir ne tokių teigiamų emocijų ar sunkumų kasdieniame gyvenime. Visų pirma, jei auginimui šeima nusprendžia, kad už tai bus atsakinga mama, tai tokiu atveju, jai tenka pasilikti namie motinystės atostogų, kad galėtų visa savo laiką skirti tik kūdikio auginimui ir priežiūrai. Paprastai kūdikio auginimui reikia 2 – metų intensyvios priežiūros, kuri gali būti atlikta vieno iš tėvų dėka arba gali tai daryti pamainomis. Bet kokiu atveju kūdikio gimimas atima metus karjeros laiko ir pristabdo bet kokius darbus.

Dažniausiu atveju tėvai pavargsta nuo kasdieninės rutinos sėdint namie ir norisi pakeisti savo veiklą kažkuo nauju, taip atsiranda įvairiausių idėjų, kurios gali būti įvykdomos po tėvystės atostogų. Tėvystės atostogų laikotarpis priklausomai nuo esamos situacijos, valstybės įstatymų, vaikelio būklės bei paties tėvelio, gali trukti įvairiai nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Šeimos ekspertai ragina, esant galimybei ir norui šias atostogas daryti bent 2 – 3 metams, nes tokiame amžiuje jau po truputį pradeda formuotis naujo žmogaus charakterio savybės, todėl rekomenduojama, kad tokiu laiku, vaikas turėtų stiprų užnugarį – mylinčius tėvus. Stiprus ryšis su vaiku ankstyvaisiais metais gali turėti teigiamų pasekmių vaiko psichinei būklei bei vystymuisi, o jei ryšys negaunamas – atsiranda ir rimtos psichologinės problemos, kurios tik dar labiau sustiprėja vaikui užaugus.

Grįžti į darbą po tėvystės atostogų gali būti bauginantis reikalas, nes per visą laiką, praleista su vaiku, atbunka sukauptos žinios ir įgūdžiai, dingsta kompetencija bei atsiranda didesnė konkurencija. Kai kuriais atvejais, priklausomai nuo darbovietės, grįžimas į darbą gali sukelti didelį stresą, todėl kiekvieno darbdavio užduotis užtikrinti, kad šis procesas būtų sėkmingas ir tėvas galėtų grįžti į darbą lyg nieko nebūta. Deja ne visada taip būna ir atsiranda darbovietės, kurios linkusios praėjus vos porai mėnesiu tokį naujai iškeptą tėvelį atleisti iš pareigų. Tai itin didelis finansinis nuosmukis naujai šeimai, galinti sukelti didelių konfliktų, ar stresinių situacijų, kurios gali turėti ir neigiamo poveikio vaikelio savijautai.

Kaip atsarginis planas, galintis padėti tokiose ar panašiose situacijose tai puikus darbo pasiūlymas, kuriame vykdomi pardavimai telefonu. Šis variantas tinka žmonėms, kurie turi puikius bendravimo įgūdžius ar trokšta juos kaip nors pagerinti. Toks darbas paprastai nereikalauja jokių papildomų įgūdžių ar pasiruošimų, todėl gali būti atliekamas bet kieno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *