3 „pasidaryk pats“ projektų idėjos jūsų sodeliui

sodo sūpynės

Pavasario ir vasaros džiaugsmai jau sklando ore, o tai reiškia, kad metas užsidėti sodo pirštines ir pradėti užsiimti DIY projektais!

Nesvarbu, ar turite erdvų kiemą, ar tik nedidelį balkoną, yra daugybė būdų, kaip kuo geriau išnaudoti ar patobulinti jų išvaizdą. Tam net nebūtina išleisti daug pinigų ar laiko. Juk egzistuoja „pasidaryk pats” projektai.

Mes paruošėme tris smagias ir paprastas idėjas, kurios galės beveik bet kurį sodą paversti stebuklinga oaze. Pasižiūrėkite, kurie sprendimai smagiausiai atrodo jums ir imkitės darbo!

Perdarykite apšvietimą

Čia reikės ne lentos, o šiek tiek daugiau apmąstymų bei sąžiningo situacijos įvertinimo. Pakalbėkime apie apšvietimą.

Tinkamas sodo apšvietimas gali būti labai naudingas. Jis ne tik padidina jūsų lauko erdvės estetinį patrauklumą, bet ir užtikrina saugumą ir komfortą tamsiuoju paros metu. Be to, jis gali išryškinti tam tikrus sodo elementus, pavyzdžiui, augalus, takelius ar net architektūrinius sprendimus

Norint sudaryti tobulą apšvietimo schemą, svarbu pradėti nuo plano. Nustatykite sodo vietas, kurias norite išryškinti, ir pagalvokite, kiek ryškus turėtų būti joms skirtas apšvietimas. Apsvarstykite erdvės paskirtį ir kokią atmosferą norite sukurti. Pavyzdžiui, šilta baltos spalvos šviesa kuria jaukią ir intymią atmosferą, o ryški, šalta baltos spalvos šviesa gali būti naudingesnė pramogoms.

Rinkdamiesi šviestuvus, rinkitės energiją taupančias ir patvarias LED lemputes. LED šviestuvai būna įvairių spalvų, ryškumo lygių ir stilių, įskaitant prožektorius, įsmeigiamus, pastatomus, pakabinamus, panardinamus šviestuvus ar net LED juostas. Šviestuvus išdėstykite strategiškai vietose, kad užtikrintumėte optimalią aprėptį ir išvengtumėte per ryškių ar per blausių vietų bei netolygumo.

Apšviesdami objektus iš apačios ir sukursite dramatišką efektą, o apšvietimas iš viršaus meta šešėlį žemyn ir sukuria švelnų, natūralų atspindį, kuris atrodo organiškai.

Nutieskite takelį

Vaikščioti per žolę – nefaina. Ištrypus ji atrodo ne kaip, o ir batai išsitepa arba sušlampa. Sprendimas? Nusitiesti akmeninį takelį.

Akmeninis takas jūsų sode ne tik bus funkcionalus, bet ir gražiai atrodys. Akmeniniai takai gali būti naudojami norint sukurti aiškų praėjimą per sodą, vedantį lankytojus į svarbiausias lankytinas vietas, pavyzdžiui, poilsio zonas ar prie gėlynų. Be to, akmeniniai takai gali padėti išvengti dirvožemio erozijos.

Toks takelis beveik nereikalauja priežiūros ir yra atsparus oro sąlygoms, todėl jo nauda džiugins ištisus metus. Takelį galima kloti įvairiais raštais, pavyzdžiui, eglutės ar krepšelių pynimo raštu, kad būtų sukurtas unikalus ir akiai malonus arba prie bendro plano derantis vaizdas.

Akmeninio takelio klojimas yra pakankamai nesudėtingas „pasidaryk pats” projektas, tačiau reikia tam tikro planavimo ir pasiruošimo. Pirmiausia pasirinkite akmenis. Spalva, forma ir dydis – svarbiausi kriterijai. Tada reikės išmatuoti plotą, kuriame norite įrengti takelį, ir nustatyti, kiek medžiagų turės būti panaudota. Prieš klodami akmenis turėsite išvalyti teritoriją nuo bet kokių šiukšlių ir išlyginti žemę.

Kai paruošite žemę, galite pradėti kloti akmenis. Pradėkite nuo vieno tako galo ir eikite link kito. Guminiu plaktuku galite stuksenti, kad akmenys sukristų į vietą, o tarpus tarp jų užpildykite smėliu arba žvyru. Nepamirškite ir plėvelės.

Galiausiai, norėdami pagerinti akmeninio tako išvaizdą ir funkcionalumą, galite pridėti apdailos elementų, pavyzdžiui, apvadų ar apšvietimo palei taką.

Pasodinkite obelį

Pasodinę obelaitę galite gauti daug naudos. Jums pavyks užsiauginti šviežių vaisių, pagražinti visą bendrą lauko erdvės estetiką ir neretais atvejais netgi padidinti savo turto vertę. Be to, obelis palyginti lengva prižiūrėti ir jos gali augti net prie atšiauraus lietuviško klimato. Svarbu, tik, kad jos nenušaltų. Sodinant obelį svarbu pasirinkti tinkamą vietą, kurioje būtų daug saulės šviesos ir gerai drenuota dirva. Priklausomai nuo veislės, medžiui augti gali prireikti tam tikros erdvės, o norint palaikyti jo formą ir sveikatą, gali tekti jį reguliariai genėti. Nepamirškite įsitikinti, kad asortimente pas jus yra visos reikalingos sodo prekės. Iškaskite duobę, kurios plotis ir gylis dvigubai didesnis už šaknų gumulą. Atlaisvinkite aplink šaknis esančią žemę ir įdėkite medelį į duobę. Užpilkite duobę žemėmis ir palaistykite. Aplink kamieno pagrindą užberkite mulčo. Reguliariai laistykite medį ir tręškite kartą ar du kartus per metus. Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį genėkite medį, kad pašalintumėte pažeistas ar ligotas šakas ir suformuotumėte medį taip, kad jis galėtų mesti vaisius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *