Paruoškite automobilį patogioms kelionėms su vaikais

Planuojate ilgą kelionę su vaikais? Pasirūpinkite tiek jų sveikata, tiek vairavimo kokybe, pasinaudodami šiais keliais patarimais.

Speciali įranga

Važiuojant su mažu vaiku, būtina turėti specialią kedutę, kurios dėka vaikas gali sedįi patogiai bei saugiai. Esant staigiam stabdymui ar avarinei situacijai, gali nukentėti ne tik stabdžių vamzdeliai, bet ir vaiko sveikata. Staigiai stabdant vaikas inercinės jėgos pagalba gali stipriai šoktelti į priekį ir jei saugos diržas nepritaikytas vaikui, jis gali stipriai sužaloti ar net saulaužyti kaklą.

Važiavimas naktį

Dažnoje ilgo kelionė pasitaiko atvejų, kada dėl netikėtų sustojimų, techninių bėdų ar šiaip laiko stokos nespėjama pagal planą. Tokiu atveju, labai skubant daugelis pasirenka važiavimą naktį. Tai ne tik pavojinga dėl prastesnio matomumo, bet ir dėl patiriamo nuovargio ir avarijos galimybės. Vietoj to vertėtų kelionę pradėti ankstyvą rytą.

Kelionės laiko planavimas

Važiuojant su vaiku dar nebandytais keliais pravartu prieš tai jais pasidomėti. Dėl įvairių techninių problemų, auto avarijų ar didelio srauto gali susidaryti kamščiai ir sujaukti visus planus. Tokiems atvejams pravartu susiplanuoti planą B. Taip galėsite būti ramūs, dėl netikėtos nakvynės ar kitų reikalingų sustojimų.

Pertraukos kelionės metu

Važiuojant automobiliu ilgesnį laiką ne vienam pradeda skaudėti viena ar kita kūno dalis, jaučiamas nepatogumas bei nuovargis. Važiuojant su vaiku rekomenduojama nepamiršti, kad vaikiškos kėdutės yra pritaikytos saugumui, tačiau nei vienam vaikui nepatartina ištisas sedėjimas daugiau nei dvi valandas. Tai gali padaryti įtakos vaiko stuburo formavimuisi bei sukelti ilgainiui atsirandančius laikysenos sutrikimus.

Apranga

Kelionės metu pravartu dėvėti laisvus ir patogius rūbus, su kuriais jausitės geriausiai. Tas pats galioja ir vaikams. Vaikai turi būti aprengti, taip, kad nevaržytų jo veiksmų.

Linksmybės kelyje

Laiką kelionės metu vaikams padėkite prastumti įdomiomis istorijomis ar žaidimais. Dažniausia klaida šiais laikas – mobiliojo telefono leidimas. Tėvai mėgindami atsiriboti nuo pareigų, vaiko užimtumą pateikia telefonui. Taip žinoma gali padėti prastumti laiką ir pradžiuginti vaiką, tačiau dažnas telefono naudojimas gali pakenkti vaiko vystymuisi ir pasaulio suvokimui. Norint prasmingai užimti vaiką galima pasinaudoti vaikiškomis dainelėmis, kuriomis vaikas gali ir pramogauti ir mokyti naujų dalykų. Tam, kad dainelės netrukdytų kitiems keleiviams pravartu į kelionę pasiimti ir ausines. Jei yra galimybė, rekomenduojama daryti sustojimus, kad būtų galima bent kažkiek pažaisti su vaiku, jį prajudinti ir tik tada tęsti kelionę.

Maistas

Vaikai, kurie jaučiasi ne kaip kelionės metu ir juos pykina vertėtų nemaitinti jokiu riebiu maistu bei skatinti gerti daug skysčių, bet žinoma ne gazuotų vaisvandenių ar rūgštį keliančių sulčių. Jei vaikas jaučia supimo ligą, tada neleiskite jam skaityti ar piešti, o geriau pasirūpinkite, kad žiūrėtų pro langą ar tiesiog miegotų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *