Ar saugu plaukti baidarėmis su vaikais?

Jauniems tėveliams tenka dažnai pergalvoti savo įprastą gyvenimą taip, kad jis tiktų jaunųjų sveikatai. Ne viskas, kas gali atrodyti saugu ir patikima gali taip ir nebūti ir vaikams, todėl svarbu pasidomėti iš anksto.

Aktyvus poilsis būna įvairiausias: važinėjimasis kartingai, palukimas baidarėmis, šuoliai su parašiutu ar karstymasis ant medžių įveikinėjant ivairiausias kliūtis. Dauguma jų pritaikyti tik suaugusiems, tačiau įvairūs gamintojai atsižvelgia į mažųjų norus, todėl pritaiko naujoves ir mažiesiems. 

Baidarės pritaikytos vaikams

Įvairūs baidarių gamintojai pristatė specialiai mažiesiems pritaikytus gaminius, kuriais vaikai gali be jokių sunkumų plaukioti tiek sraunioje upėje, tiek ir ežeruose. Taip vaikai anksčiau gali suprasti atsakingumo ir susikaupimo svarbą bei pamilti šią sporto šaką taip, kad norėtųsi užsiimti šia veikla ir ateityje profesionaliai. Patiems mažiausiems, kurie dar neturi pakankamai jėgų ir koordinacijos, gamintojai sukūrė speciales baidares, kuriuose būtų galima sėdėti vienam suaugusiam ir vaikui arba dviem suaugusiems ir vienam vaikui. Taip jauni tėveliai gali leistis į turistinį žygį kartu su savo atžalomis. 

Svarbiausia, kiekvieno pasiplaukiojimo metu – saugumas. Būtina vaiką aprūpinta visa reikalinga įranga, tokia kaip šalmas, pirštinės bei gelbėjimosi liemene. Visa ši įranga gali padėti vaikui jaustis saugesniam bei pagelbėti nelaimės atveju, apsiverčiant ar tiesiog iškrentant iš valties. 

Daugiau informacijos apie plaukimą baidarėmis galite rasti aplankę – baidarių nuoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *