Kiemo apželdinimas: ką svarbu žinoti apie augalų kaimynystę?

Norite sakyti, kad kiemo apželdinimas buvo sėkmingas? Tokiu atveju jums teks prisiminti, kad egzistuoja ne tik žmonių, bet ir augalų kaimynystė. Tai, reiškia, kad ne bet koks augalas gali sėkmingai augti vienas šalia kito. Vieni augalai puikiai dera su kitais, tačiau tikrai netrūksta ir tokių, kurie vienas nuo kito turėtų būti sodinami bent kelių metrų atstumu. Tad kviečiame susipažinti su svarbiausiais faktais. 

• Rožės neretai yra įvardijamos kaip pačios įspūdingiausios gėlės, tad, nieko keisto, jog retai tepamatysi kiemą, kuriame jų nebūtų. Vis dėlto, prieš jas sodinant taip pat reikėtų prisiminti, kad  rožės neturėtų būti sodinamos šalia razetų bei gvazdikų, nes jos tiesiog stabdytų šių gėlių augimą. Tokį pat poveikį bijūnams darys ir pakalnutės – jei jas sodinsite šalia didingųjų bijūnų, jie tikrai nebedžiugins jūsų didžiuliais, įspūdingais, iš tolo šviečiančias žiedais.

• Neišskiriama trijule jūsų kieme galėtų tapti rožės, kardeliai bei serenčiai, kadangi pastarieji atgrasys įvairius kenkėjus, kurie taip dažnai užklumpa rožes bei kardelius.

• Fuzariozė, dar vadinama fuzarioziniu vytuliu, yra liga dėl, kurios augalai vysta, palaipsniui visiškai prarasdami savo išvaizdą bei formą. Vis dėlto, gera žinia ta, kad šios ligos kai kuriais atvejais nėra taip sunku išvengti. Štai, pavyzdžiui, jei petunijas sodinsite šalia astrų, tai jos niekada nesirgs šia liga.

• Ne paslaptis, kad rožes neretai puola amarai. Ir nors siūloma daug įvairių būdų, kaip apsaugoti šias gėlės nuo amarų sukeliamos žalos, dėmesį verta atkreipti į tai, kad yra vienas ypač veiksmingas, dekoratyvus bei kvapnus būdas – tiesiog auginkite rožes levandų apsuptyje. Panašų poveikį rožėms daro raganės bei lelijos – jos ne tik apsaugo nuo kenkėjų, bet ir skatina augimą.

Taigi, belieka tik pridurti, kad kiemo apželdinimas yra vienas iš tų procesų, kurį įgyvendinant reikia įvertinti daug apsektų. Vienas iš jų – augalų kaimynystė. Tad, kaip matyti, tinkamai parinkti augalai, augdami ne tik sukuria estetišką vaizdą ir padeda vieni kitiems – saugo nuo kenkėjų, skatina augimą. Tad parinkite pačią tinkamiausią kaimynystę.

Jei ketinate kiemo apželdinimą patikėti profesionalams, TRIHAUS specialistų teikiamos apželdinimo paslaugos leis sutaupyti savo laiko ir mėgautis gerbūviu bei žaliu kiemu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *