Kaip išrinkti tinkamą patalynę vaikui?

Kaip mes – suaugę – rūpinamės savo miego kokybe ir aplinka, kurioje miegame, lygiai taip pat, ir dar kruopščiau, rūpinamės savo mažiausiųjų miegu. Tėvai visada siekia, kad jų atžalos jaustųsi kuo komfortabiliau ir kuo geriau pailsėtų tiek nakties, tiek dienos metu, tad tikrai verta investuoti į daiktus, susijusius su jų miegu: pradedant patogia lova bei kokybišku čiužiniu ir baigiant švelnia ir jaukia patalyne vaikams.

Vaikiškų patalynių tipai

Pirmiausia, kalbant apie kūdikių ir vaikų patalynę, reikia atkreipti dėmesį į jos dydį: dažniausiai parduodami patalynės komplektai yra dviejų dydžių: tai 90×120 cm ir 100×135 cm patalynių vaikams išmatavimai. Dydį turėtumėte rinktis pagal tai, kokių išmatavimų yra vaiko pagalvė ir antklodė.

Kitas svarbus aspektas yra audinio sudėtis ir kokybė. Patalynė kūdikiams turi būti pagaminta iš aukštos kokybės medžiagos. O dar geriau, jei ši medžiaga būtų natūralus pluoštas. Kūdikio odelė pirmais gyvenimo mėnesiais yra itin jautri įvairiems dirgikliams, todėl turite užtikrinti, kad perkamas komplektas kūdikiams atitiktų keliamus reikalavimus.

Dažniausiai geros kūdikių patalynės būna pagamintos iš medvilnės ar vilnos, o geidžiamiausia patalynė vasaros laikotarpiui Lietuvoje yra lininė. Tačiau rinkoje yra kur kas platesnis medžiagų pasirinkimas.

Kaip išsirinkti tinkamiausią patalynę vaikams?

Išsirinkti tinkamiausią patalynę vaikams nėra sudėtinga. Reikia žinoti, kokio dydžio, kokios audinio sudėties bei dizaino reikia. Patalynės dydis turėtų atitikti Jūsų turimo lovos čiužinio dydį.

Kalbant apie audinio sudėtį, geriausia būtų atsižvelgti į metų laiką. Vasarą galite rinktis patalynę iš lengvesnės medžiagos, pvz., medvilnės ar lino. Žiemai rekomenduojame įsigyti vilnonį patalynės komplektą. Ieškant patalynės komplekto kūdikiui į vežimėlį galioja tas pats pasirinkimo principas.

Dizainas – tai jau kur kas sudėtingesnis klausimas. Jei tai kiek paūgėjęs vaikas, kuris jau geba reikšti savo nuomonę ir turi mėgstamus animacinių filmukų ar kitus herojus, derėtų patalynės komplektą rinktis kartu su vaiku, kad išvengtumėte nesutarimo ar vaiko nusivylimo. Paprastai vaikiškų patalynių dizainai yra labai spalvingi, margi ir be galo gražūs, tad būtinai pakvieskite vaiką kartu išsirinkti norimą patalynės komplektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *