Į ką atkreipti dėmesį, norint, kad lauko terasa būtų saugi aplinka vaikams?

Jei turite mažų vaikų, neužtenką tik namo vidų pritaikyti saugiam vaikų buvimui. Nepamirškite ir kiemo bei lauko terasos. Šiame straipsnyje aptarsime būtent pastarosios vietos saugumo aspektus, norint erdvę pritaikyti saugiam vaikų buvimui joje.

Terasos stogas

Tinkamai funkciją atliekantis ir saugus terasos stogas yra pusė darbo. Norint įsirengti saugią lauko terasą, ji būtinai turi turėti tvirtą stogą. Ir ,,tvirtą” sakome ne be reikalo. Vaikai, leisdami joje laiką, turėtų būti apsaugoti nuo lietaus, staigios krušos ir tiesioginių UV saulės spindulių, kurie daro didelę žalą jautresnei vaikų odai. Lauko terasos stogas turėtų atlaikyti stiprų vėją, gausų lietų ir stiprų snygį.

Tokio daugiafunkcionalumo nesuteiks stacionariai sumontuota stogo danga, nepriklausomai nuo to, kokią medžiagą naudosime – skaidrų polikarbonatą, plieninę stogo dangą ar tradicines stogo čerpes. 

Įvairių rūšių vijokliniai augalai yra gražūs, sukuria jaukią ir romantišką atmosferą bei malonų pavėsį kaitrią vasaros dieną, tačiau neapsaugo nuo vėjo ir lietaus. Su tokio tipo natūralia terasos stogo danga dar turime savo veiklą pritaikyti prie oro sąlygų ir susitaikyti su jos priežiūra (pavyzdžiui genėjimu).

Rinkitės tokią stogo dangą, kuri bus ilgaamžė, tvirta, apsaugos terasoje esančius žmones ir inventorių nuo minėtų oro sąlygų, žalingų UV saulės spindulių ir suteiks pavėsį saulėtą vasaros dieną.

Šoninės apsaugos

Tačiau stogo dengimas dar ne viskas – poilsį ir vaikų žaidimus lauko terasoje gali sugadinti ir vėjas, šluojantis servetėles ir piešimo popierių, atkakliai vartantis knygos puslapius ar žaidimo korteles. 

Jei jau turite kokią nors lauko terasą ar pavėsinę, galite ją papildomai aprūpinti šoninėmis apsaugomis, t. y., vertikaliomis medžiaginėmis žaliuzėmis arba horizontaliai slankiojančiomis plokštėmis. Tuomet nebijosite lietaus, vėjo, šalčio ar kaitrios saulės bei apsisaugosite ir nuo smalsių kaimynų akių. 

Jei didelių investicijų nenorite daryti, o sieninė apsauga jums reikalinga tik šiltuoju metų laiku – rekomenduojame įsigyti terasines užuolaidas, kurios ne tik apsaugos nuo vėjo, lietaus lašų, saulės spindulių, bet ir smalsių kaimynų bei pašalinių akių. Be to, užuolaidos, skirtos terasoms, kur kas labiau pagerina estetinį vaizdą.

Žvilgsnis į detales

Turint mažų vaikų, reikia kiek įmanoma labiau būti atidiems detalėms. Tokie dalykai kaip aukštesnis terasos slenkstis, aštrūs kampai, neužbaigta apdaila gali būti nesaugumo priežastys mažiems vaikams. Įsitikinkite, kad terasos statybos yra galutinai užbaigtos, o grindų aukštis idealiai sutampa su namų grindų aukščiu, nes tokiu būdu išvengsite nuolatinio vaikų kliuvimo už aukštesnio slenksčio.

Terasos grindys

Jei jau kalbame apie tai, kaip įsirengti lauko terasą, saugią vaikams, reikėtų skirti daugiau dėmesio ir saugiai terasos grindų dangai. Svarbiausia, kad lauko terasos grindys nebūtų slidžios, nes tai itin svarbu, turint vaikų, kurie nuolat kur nors skuba – bėga. Taip pat, norėtųsi, kad investicija būtų ilgalaikė, taigi reikia patvarios medžiagos terasos grindims. Trečia, norisi ir estetinio vaizdo bei jaukumo. Visą tai gali pasiūlyti WPC terasinės kompozitinės lentos. Jos neslidžios, patvarios, ilgaamžės, estetiškos ir primena medines lentas, o ir jausmas jomis vaikštant kone toks pat. Įsigykite kompozito lentas terasos grindims kloti ir sukurkite jaukią bei saugią aplinką vaikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *