Net ir mažiausieji, pradinukai ar net darželinukai, gali mokytis muzikuoti, groti pasirinktu instrumentu. Mokslininkų tyrimai patvirtina, kad nuo mažumės besimokantys groti vaikai, vėlesniuose metuose rodo geresnius mokymosi gebėjimus, yra labiau susikoncentravę, lengviau geba susikaupti. Tikėtina, kad nuo vaikystės lankant muzikos pamokas, geriau išlavinama ne tik klausa, bet ir pareigingumas, valia.
Kaip parinkti instrumentą vaikui?
Mažamečiai dar tikrai nedaug supranta apie gausų įvairiausių muzikos instrumentų pasirinkimą, todėl mažamečio vaiko pasirinkimui, daugiausia įtakos turi tėvai. Šie rinkdamiesi turėtų apgalvoti kokioje aplinkoje gyvenama ir kokie žmonės aplink jus supa.
Greičiausiai jei gyvenate daugiabutyje, per kurio sienas girdėti net kaimynų pokalbiai – būgnai nėra pats tinkamiausias instrumentas Jums. Būtent tokiais praktiniais pamąstymais remdamiesi, atsirinkite, koks instrumentas priimtiniausias. Žinoma, visada verta pasikonsultuoti ir su muzikos mokytojais ar muzikos prekių pardavėjais. Jie tikrai turi patirties ir žino istorijų susijusių su daugeliu muzikos instrumentų ir jų naudojimu, todėl tikrai turės ką patarti, kad vėliau netektų gailėtis.
Kaip išmokyti vaiką muzikuoti?
Tikėtina, kad vaikui pačiam savarankiškai išmokti muzikuoti gali būti sudėtinga, todėl jam reikalinga pagalba. Kantrūs ir patys muzikuojantys tėveliai gali skirti dėmesio ir patys išmokti vaikus, tačiau daugeliui tenka rinktis muzikos mokyklą ar privačias muzikos pamokas. Žinoma, lankyti muzikos mokyklą finansiškai apsimoka labiau, tačiau norint ugdyti talentą, verta apsvarstyti ir mokymąsi privačiose pamokose. Be kita ko, muzikos mokykloje, dažnai tenka laukti norint išmokti groti retesniu muzikos instrumentu, kol susidarys didesnė grupė (o ji gali greitai ir nesusidaryti…). Tokiu atveju, privačios pamokos yra išsigelbėjimas, nes prisitaiko prie norinčių mokytis.