Vaikų dantų priežiūra: tai svarbu žinoti visiems tėveliams

Vaikų dantų priežiūra – labai svarbi ir plati tema. Taigi, skubame pateikti svarbiausius faktus, kuriuos reikia žinoti visiems tėveliams. 

Kaip prižiūrėti dantukus nuo trejų iki 6 – erių metų amžiaus?

Sulaukus trejų metukų, reikėtų skirti ypatingą dėmesį dantų pastai. Verta akcentuoti, kad, jei visi vaiko dantukai yra sveiki, tai reikėtų rinktis tokią dantų pastą, kuri turi 1000 ppm fluoridų. Tačiau tuo atveju, jei vaiko dantukai jau yra pažeisti ėduonies arba, jeigu vaikas serga kokiomis nors ligomis, gali būti reikalinga dantų pasta, kuri turi 1450 ppm fluoridų, tačiau dėl to reikėtų pasitarti su dantų gydytoju. Tačiau ir tai dar ne viskas – atminkite, kad pastos turi būti naudojama itin nedaug, sunaudojamas kiekis turėtų būti maždaug žirnio dydžio. Na o, po vakarinio dantukų valymo reikėtų jau nieko nebegerti ir nevalgyti, galima vartoti tik vandenį.

Vaikų dantų priežiūra nuo 6 – erių metų amžiaus

Kalbant apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti vyresnių nei 6 – erių metų vaikų dantis, tai visų pirma, verta pakalbėti apie dantų pastą. Jeigu vaiko dantys yra sveiki, o taip pat – vaikas neserga jokiomis ligomis, tuoet puikiai tiks naudoti tokią dantų pastą, kuri turi 1000 ppm fluoridų. Tačiau, jeigu priešingai, t.y., jeigu vaiko dantukai pažeisti arba jeigu  vaikas serga kokiomis nors ligomis, tai dėl dantų pastos reikėtų pasitarti su dantų gydytoju. Taip pat svarbus yra ir dantų pastos kiekis, kuris naudojamas valant dantis – reikėtų išspausti 1 – 2 cm. 

6 – erių metukų vaikas jau turėtų gebėti išsivalyti pats tinkamai dantukus, tačiau,  jei dar yra reikalinga tėvelių pagalba, tai jie turėtų padėti. Taip pat yra svarbu akcentuoti, kad iki 6 – erių metų amžiaus burnos skalavimo skysčiais nėra rekomenduojami, tačiau sulaukus 6 – erių, jau galima įsigyti pirmąjį burnos skalavimo skystį. 

Na, ir, žinoma, taip pat yra svarbu akcentuoti, kad vaikučiai turėtų profilaktiškai lankytis pas dantų gydytojus. Kaip žinia, būtent vaikų odontologas yra patikimas pagalbininkas kelionėje link gražios ir sveikos šypsenos. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *