Kokia normali vaiko temperatūra?

Kokia normali vaiko temperatūra?

Vaiko auginimas  yra iš tiesų nelengva užduotis, todėl, nieko keista, kad tėveliai šio proceso metu, patiria ne tik daug džiugių emocijų, bet ir taip pat daug streso. Visgi, belieka tik pridurti, kad, jeigu bus turima daug žinių ir informacijos apie įvairius procesus bei reiškinius, tuomet žinosite, kaip tinkamai reaguoti į tam tikrus įvykius, išvengsite papildomų baimių ir nesusipratimų. Ne išimtis yra ir vaiko temperatūra – pamatę jos pokyčius, tėveliai gal sunerimti. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad, jeigu turėsite daugiau informacijos apie tai, būsite tinkamai pasiruošę įvairioms situacijoms. Taigi, visų pirma pasidomėkime, kokia yra normali vaiko temperatūra?

Atsakant į šį klausimą visų pirma reikia pasakyti, kad temperatūra gali būti matuojama įvairiose kūno vietose. Visiškai nesvarbu, kuriose kūno vietoje matuosite temperatūrą (dažniausiai tėveliai pasirenka tą kūno vietą, kuriai vaikas yra mažiausiai jautrus), tačiau svarbiausia atminti, kad būtent kūno vieta yra vienas veiksnių, dėl kurių temperatūra skiriasi. Taigi, labai svarbu žinoti, kad: matuojant tiesiojoje žarnoje yra 37°C; matuojant po liežuviu ~ 36.5°C (~-0.5°C mažiau nei matuojat tiesiojoje žarnoje); matuojant pažastyje – ~36.2°C (~-0,8 °C mažiau nei matuojat tiesiojoje žarnoje); na, o matuojant vidinėje ausyje – ~36.8°C. Taigi, nepamirškite šių normų, kai matuojate temperatūra.

Taigi, jeigu jūsų gauti matavimo rezultatai atitinka šias normas, vadinasi, nerimauti nėra dėl ko. Tačiau, jeigu vaiko temperatūra yra gerokai didesnė, tuomet reikėtų imtis priemonių. Bene vienas svarbiausi žingsnių, kurį derėtų atlikti, tai – kreiptis į gydytojus, kad vaikas būtų apžiūrėtas, ir, jei reikia, kad būtų paskirtas reikiamas gydymas. Na, o tuomet, beliks tik laikytis gydytojo rekomendacijų. Dar daugiau patarimų galite rasti http://www.kaunogerbuvis.lt/medicina-ir-sveikata/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *