Svarbios sveikos vaikų mitybos taisyklės

vaiko mityba

Kaip ir mokantis važiuoti dviračiu, taip ir mityboje svarbu palaikyti pusiausvyrą. Augančiam vaiko organizmui reikia įvairių vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų. Vaikas turi gauti praktiškai visas medžiagas, kokias gauna ir suaugęs žmogus, tik skirtingais kiekiais. Kalcis, geležis, vitaminas D, vitaminas A, vitaminas C – svarbiausi vitaminai ir mineralinės medžiagos augančiam organizmui. Teisingai pasirinkti maisto produktų grupes ir jų kiekį padės maisto pasirinkimo piramidė.

Daržovės

Juk taip svarbu ir taip naudinga valgyti daržoves. Tačiau jas tenka įsiūlyti vaikams ir ieškoti kuo išradingesnių būdų, kaip jas pateikti. Triukas: kuo daugiau spalvų – tuo geriau. Pasižiūrėjus į lėkštę, kurioje beveik visa vaivorykštė spalvų, noras valgyti kils net mažiesiems. Paverskite valgymą maloniu. Yra taisyklė, kad kuo ryškesnė produkto spalva, tuo naudingesnių medžiagų šis produktas turi. Vaikui augant ypač svarbus tėvų pavyzdys. Jeigu jie daržovių ir vaisių valgo nedaug, tuomet ir vaikai jų nenorės. Žinoma, yra ir kitų priežasčių – kai kurių daržovių skonis vaikams nepriimtinas, nes yra rūgštus arba kartokas. Vaikai kartumą jaučia stipriau negu suaugusieji.

Gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam

Vaikui kasdien rekomenduojama išgerti 1 – 1,5 l vandens, nes jis reguliuoja kūno temperatūrą, perneša deguonį į ląsteles, pašalina nereikalingas medžiagas. Kai karšta ar kai vaikas aktyviai juda  – patartina turėti buteliuką vandens šalia, tai padės numalšinti troškulį ir išugdys įprotį gerti pakankamai vandens.

Reguliari mityba

Vaikui (nuo 2 m. amžiaus) valgyti patariama 4 – 6 kartus per dieną, kuriuos sudaro 3 pagrindiniai valgymai – pusryčiai, pietus, vakarienė ir 2, 3 papildomi (užkandžiai) – priešpiečiai, pavakariai, naktipiečiai. Geriausia, jei visi valgymai vyktų kuo reguliariau, panašiomis valandomis. 7 – 10 metų vaikas per dieną turi gauti apie 1900 kcal. Rekomenduojama, jog per pusryčius ir pietus būtų gaunama daugiau nei du trečdaliai paros raciono kalorijų, o vakarienei mažiau nei trečdalis.

Tačiau tai tik kelios svarbios mitybos taisyklės. Daugiau informacijos rasite www.dietoscentras.lt