KAIP PASIRUOŠTI SUTIKTI NAUJAGIMĮ NAMUOSE?

Kai savo vyresniosios dukros (jai 8 metai) paklausiau, kaip turėtume pasiruošti sutikti naujagimį namuose, ji man atsakė paprastai: „Svarbiausia, kad namuose jo lauktų mylinti šeima, čiulptukas ir pati geriausia sesė, kuri galėtų jam paglostyti galvytę“. Negalėčiau su jos nuomone nesutikti, nes kiekvienam naujai gimusiam mažyliui yra būtina meilė, rūpestis, artumas, tačiau nereikia pamiršti, kad naujasis namų gyventojas turės rimtų poreikių, kuriuos reikia būtinai patenkinti. Todėl tėvams gyvenantiems laukimo džiaugsmu yra svarbu gerai pasiruošti naujagimio atėjimui.

Naujagimio baldai

Svarbiausias baldas gimus vaikeliui yra kūdikio lovytė. Šiuo metu rinkoje jų pasirinkimas yra didžiulis, todėl svarbu žinoti kriterijus, kuriais vadovaujantis būtų galima išsirinkti (ji turi būti saugi, patogi, pageidautina, kad ir funkcionali). Kadangi su šeima gyvename Vilniuje, įvedus į paieškos sistemą užklausą „kūdikio lovytės Vilniuje“ buvome nukreipti į didelį kiekį parduotuvių, kuriose lovytes galima apžiūrėti gyvai, patikrinti jų tvirtumą, įvertinti dizainą.

Perkant lovytę svarbu įsigyti ir jai tinkantį čiužinį. Taip pat rekomenduotina įsigyti apsaugas lovytei, kurios būtų pakankamai minkštos ir gerai prisitvirtintų prie lovytės kraštų. Naujagimiui patalynę rinkite atsižvelgdami į metų sezoną, kuriuo mažylis gims. Juk suprantama, kad vasarą mažyliui nereikės storos pūkinės antklodės.

Neabejotina, kad reikės vietos, kur būtų laikomi visi naujagimio drabužėliai, aksesuarai. Puiku, jei šiuos daiktus pavyktų sutalpinti į jau turimus baldus. Kitu atveju, vertėtų nusipirkti komodą ar spintą (spintelę) jiems.

Verta apmąstyti, kur bus naujagimiui keičiamos sauskelnės (vystyklai), ar reikia įsigyti atskirą vystymo stalą, ar pasinaudoti praktiškais ir vietą taupančiais sprendimais bei įsigyti lovytę su joje integruotu vystymo stalu ar komodą, su specialia vystymo vieta.

Naujagimio maudynės ir higiena

Maudynėms skirta  kūdikio vonelė bus reikalinga jau pirmosiomis dienomis, todėl ją reikėtų įsigyti iš anksto. Kartu su ja rekomenduojama įsigyti ir termometrą skirtą matuoti vandens temperatūrai, taip pat visas reikalingas maudymosi  priemones: vaikišką muilą, vaikišką šampūną, kūdikių plaukams šukuoti skirtą minkštą šepetį, minkštą ir švelnią kempinę, rankšluosčių.  

Sauskelnių (ar vystyklų) būtina įsigyti iš anksto, tačiau ne dideliais kiekiai (1-2 pakuotes), kadangi mažyliai pirmuosius dydžius labai greitai išauga. Taip pat būtina pasirūpinti drėgnų servetėlių, bei kremo skirto paraudusiai ir sudirgusiai odai, atsargomis.

Priemonės, būtinos Jūsų vaistinėlėje

Iš anksto pirkti įvairius vaistus ar kitokias priemones „dėl viso pikto“ į vaistinėlę tikrai neverta. Tačiau yra keli daiktai, kuriuos savo vaistinėlėje privalu turėti. Pirmiausia, reikėtų įsigyti sterilios vatos, kurią reikės naudoti bambos priežiūrai. Taip pat kiekvienai šeimai yra privalu turėti patikimą, saugų ir patogų naudoti termometrą (patogiausi bekontakčiai termometrai) bei vaistų nuo temperatūros.

Vienas nemaloniausių dalykų kūdikiui yra sloga, todėl nosies gleivių aspiratorius (siurbtukas) vaistinėlėje tikrai pravers.

Ir dar keli pastebėjimai

Be visų aukščiau išvardintų daiktų, tikrai prireiks kelių komplektukų vaikiškų rūbelių ir vežimėlio pasivaikščiojimams gryname ore bei daug begalinės meilės ir kantrybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *