Pirmieji batukai vaikui: kokie jie turi būti?

Jau patys pirmieji vaiko žingsniai gali nulemti jo stuburo padėtį ir tuo pačiu taisyklingą gebėjimą vaikščioti bei bėgioti. Kol vieni tėveliai to visiškai nesureikšmina, tuo tarpu kiti akcentuoja, kad būtina nupirkti vaikams pačius kokybiškiausius batukus, kurie lavins taisyklingą eiseną ir tuo pačiu užtikrins stabilią vaiko stuburo padėtį.

Jeigu norite įsigyti kokybiškus ortopedinius batukus, kuriuos rekomenduoja medikai – juos nusipirkti čia galima bet kada, kai turite laiko. Papildomai greta šio funkcionalumo reikia nepamiršti įvertinti dar kelių svarbių kriterijų, kurie užtikrins, kad rasta avalynė tobulai atitiks vaiko judėjimo poreikius.

  • Pasikartosime, kad patys pirmi batukai turi būti ortopediniai. Jie sukurti taip, kad prisitaikytų prie vaiko kojos, padas priglustų, judėjimas būtų komfortabilus.
  • Taip pat reikia apgalvoti, ar labiausiai tinka batukai su raišteliais, ar su lipdukais. Šiuo atveju pasirinkimas tėvelių rankose, tačiau reikia nepamiršti ir kiekvieną kartą patikrinti, kad raišteliai būtų kuo tvirčiau surišti, kad jie nebūtų per ilgi, vaikas bėgdamas neužkliūtų.
  • Taip pat kai kuriems tėveliams svarbus ir stilius. Jeigu perkate internetu – galite pasitarti su vaiku – kokio stiliaus batukai jam gražiausi. Žinoma, tokiu atveju, kai vaikas jau yra paaugęs.
  • Taip pat siūlome rinktis batukus su aukštesne pakulne. Judėjimas bus kur kas patogesnis. Apskritai lygiapadžiai batukai nėra rekomenduojami nei vaikams, nei suaugusiems, kadangi jie apsunkina judėjimą ir dažniausiai prisideda prie lygiapadystės vystymosi.
  • Žinoma, renkantis batukus svarbus kriterijus yra dydis. Nors vaikiški batai kaip ir suaugusiųjų, yra žymimi skaičių žymėjimu, tačiau mes tinkamiausių siūlome ieškoti pamatavus vaiko pėdos ilgį. Pamatuokite tiksliai milimetrais. Tokiu atveju rasite tinkamus batukus. Svarbiausia atsiminti, kad batukai neturi būti nei per dideli, nei per maži. Tik tokiu atveju judėjimas bus patogus.
  • Pirmieji batukai turėtų turėti platesnį avalynės priekį. Nors atrodyti gali neproporcingai, tačiau taip pavyks išvengti pirštukų numušimo. Tokie batukai dažniausiai yra ortopediniai, tačiau su praplatinimu galima rasti ir paprastus batuku.

Suprantama, kad skirti dėmesio pirmiesiems vaikui batukams reikia. Tačiau kartą radus patikimą gamintoją – ir toliau naudokitės jo pasiūla. Tuomet vaikas augs, kartu laimingos augs ir jo kojytės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *