Išmaniosios technologijos padeda vaikams greičiau tobulėti, įsisavinti naujus dalykus ir išmokti naujų dalykų. Tiesa, prieš nuperkant vaikui išmanųjį telefoną ir leidžiant jam juo naudotis pasitelkiant mobilųjį internetą, reikėtų paaiškinti, kaip veikia visas principas ir pamokyti jaunąjį vartotoją tam tikrų taisyklių.
Ką vaikai gali veikti internete ir kokie pavojai gali jų ten tykoti?
Dauguma vaikų, kurie naudojasi išmaniaisiais įrenginiais, juose žaidžia įvairiausius žaidimus, ieško informacijos, kas jiems yra įdomu, naudojasi socialiniais tinklais bei skaito įvairius portalus.
Žinoma, kad vaikai gali irgi lengvai rasti būdų, kaip pasiekti tik suaugusiems arba kitą, jiems pagal amžių dar netinkantį turinį. Būtent dėl to, vaikai prieš gaunant išmanųjį įrenginį turėtų būti supažindinami su jame esamais pavojais, o vienas iš jų yra savo asmeninės arba artimųjų informacijos viešas paskelbimas. Į asmeninę informaciją įeina ir nuotraukų kėlimas, žinučių rašymas viešai, kreditinių kortelių ir asmens dokumentų paviešinimas. Tai yra puikus masalas vagims, kurie pasinaudoja vaikų naivumu. Vaikai yra linkę susipažinti su negerų kėslų turinčiais „draugas“, kurie laisvai gali būti tiek asmeninių dokumentų išviliotojai ar dar piktesnių kėslų turintys žmonės.
Kaip reikėtų vaikus apsaugoti nuo internete esančių pavojų?
Pavojų yra visur, todėl tai tikrai nereiškia, kad vaiką reikia uždaryti į kažkokį apsaugos burbulą. Tai nereikėtų jam uždrausti naudotis išmaniuoju telefonu ar naršyti internete. Pradžiai reikėtų atvirai pasikalbėti su vaiku ir jį supažindinti su elgesio taisyklėmis internete. Paaiškinkite vaikams, kad jų asmeninių duomenų, viešų žinučių apie keliones, naujų pirkinių įsigijimus – nevalia dalintis viešai, o dar labiau su nepažįstamais žmonėmis. Papasakokite, kokios grėsmės gali kilti, jeigu taip bus padaryta. Kad vaikui būtų žymiai lengviau įsivaizduoti pačią situaciją, nupieškite jam vaizdą, kad galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir kieme. Juk nė vienas nenori įžeisti savo kieme esančių draugų, kelti jų nuotraukas, vaizdo klipus, kurie priverstų juos nemaloniai jaustis. Taip pat būtina paaiškinti ir taip, kaip veikia socialiniai tinklai: „Facebook“ oficialiai prieinamas tik asmenims nuo 13 metų, tačiau vaikams tai tikrai nesuteikia didelių trukdžių jame aktyviai dalyvauti. Šiuo atžvilgiu pravartu vaikus pamokyti, kokių nuorodų negalima spausti ir įspėti, kad su nepažįstamais nevalia bendrauti (jeigu taip atsitiktų, kad iš karto informuotų tėvus). https://www.bigbox.lt galite rasti puikių išmaniųjų telefonų modelių savo vaikams, o jame dirbantys specialistai padės jums rasti tam tikras funkcijas pasirinktame modelyje, kurie gali padėti išvengti netinkamo turinio vaikams.
Kaip pasitelkiant techninius sprendimus galima apsaugoti vaikus nuo internetinių pavojų?
Jeigu yra kalbama apie interneto turinį, tuomet didžioji dalis išmaniųjų įrenginių turi „vaikų kampelius“, kurie leidžia nustatyti tik tokius tinklapius, kokiais vaikai gali naudotis (galioja ir programėlėms). Jas jums gali padėti surasti pardavėjas iš kurio perkate išmanųjį telefoną. Reikėtų nepamiršti nustatyti ir įrenginio užrakto, nes jis padės sukurti papildomą saugumą jūsų vaiko išmaniajame telefone!