Ką reikia žinoti, skrendant su vaikais

kelione su vaikais

Amžius. Nėra jokių oficialių draudimų skristi su vaikais iki tam tikro amžiaus. Kai kurios kompanijos nedraudžia skristi ir su ką tik gimusiais kūdikiais, tačiau medikai nepataria į keliones lėktuvu imti kūdikius iki 6 mėnesių. Iki tokio amžiaus vaikų klausos organai dar sunkiai prisitaikys prie oro slėgio kitimų.

Bilietai. Kai kurios įmonės vaikams iki 2 metų taiko nuolaidas bilietams, tačiau vaikui iki tokio amžiaus nėra skiriama atskira vieta lėktuve. Skrydžio metu jis bus laikomas ant kelių. Vyresniems vaikams reikalingi kelionės bilietai, kuriam, priklausomai nuo to, kokiomis oro linijomis skrendate, gali būti taikoma nuolaida ir taip vaikas turės atskirą sėdėjimo vietą.

Pasiruošimas skrydžiui. Jei su vaiku skrenda tik vienas iš tėvų ar lydintis asmuo, priklausomai nuo šalies į kurią skrendate, jums gali tekti turėti notaro patvirtintą kito tėvo, ar abiejų tėvų leidimą. Be to vykstant į šalį, kurioje reikalingos vizos, jūs privalote gauti vizą ir savo vaikui, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Jei kartu norite gabentis vaikišką vežimėlį, privalote jį priduoti į bagažo skyrių. Skrendant su vaiku iki 5 metų tai leidžiama padaryti nemokamai, o jei skrendate su kūdikiu iki 6 mėn., jums leidžiama į lėktuvą įsinešti nešynę.

Kaip nuraminti vaikus. Skristi su vaikais gali būti labai sunku, nes jiems sunkiau valdyti emocijas, todėl geriau iš anksto pasiruošti. Į kelionę pasiimkite naujų ar mėgstamiausių žaislų, kurie duos mažyliams, ką veikti. Taip pat naudinga bus laužyti kai kurias namuose nustatytas taisykles. Pavyzdžiui namuose vaikams neduodate saldainių? Turėkite ir karts nuo karto jais palepinkite kelionėje lėktuvu. Sudominti savo vaiką galite ir pasakodami apie lėktuvus, į ką jie panašūs, kaip veikia ir pan. Paverskite tai pasaka, kuri užims jūsų vaiko dėmesį. Pravers ir galimybė žiūrėti savo mėgstamiausius animacinius filmukus. Jūs pažįstate savo vaiką geriausiai, todėl pagalvokite, kas galėtų jį nuraminti kelionės metu.

Kartais neišvengiamai reikia keliauti su vaiku lėktuve. Svarbiausia tam iš anksto pasiruošti. Tinkamai pasiruošę išvengsite nepatogumų ir jums, ir jūsų mažyliui.