Kokias grindis rinktis vaiko kambaryje?

grindu laminatas

Tinkamai, saugiai ir dailiai dekoruoti vaikų kambarį – daugelio tėvų svajonė. Juk kiekvienas nori, kad jų atžala augtų kuo geriau, todėl stengiasi sukurti malonią aplinką 24 valandas per parą. Jeigu ir jūs ruošiatės mažojo atėjimui į šį pasaulį, o gal remontuojate jau turimų vaikų kambarį, planuodami interjerą atkreipkite dėmesį ne tik į sienų ir lubų spalvas, bet ir į grindų dangos pasirinkimą.

Grindų pasirinkimas vaiko kambaryje

Kiekvienos grindys turi savų privalumų ir savų trūkumų, todėl rinkdamiesi grindų dangą, turėtumėte apie visus juos pasidomėti iš anksto.

Ekologiškas laminatas

Ekologiškas laminatas ypač tinkamas dėti vaikų kambaryje, kadangi jis pagamintas iš natūralių medžiagų, jį renkasi alergiški dulkėms žmonės. Šio tipo grindys netraukia dulkių ir purvo, todėl jeigu bijote, kad jūsų vaikas prisikvėpuos visų šių „gėrybių“ – tikrai nepergyvenkite, kadangi ekologiškas laminatas jų netraukia.

Ekologiškas laminatas atsparus vandeniui, ilgai išlaiko šilumą, jis negirgžda, todėl ant jo malonu vaikščioti, o mažus vaikus paleisti ropoti po visą kambarį. Ekologiško laminato grindys atrodo itin stilingai, todėl kambariui suteikia jaukumo ir subtilumo. Na, žinoma, ekologiško laminato kaina palyginti su kitomis rūšimis, yra didesnė, tačiau investuoti į vaiko gerovę išties verta.  

Klasikinis laminatas

Klasikinis laminatas yra populiarus variantas tarp vaikus auginančių tėvų. Jis yra tinkamas bet kuriai namų erdvei (išskyrus tas, kuriose daug drėgmės, pvz., vonios kambarys), kadangi yra kokybiškas ir stilingas sprendimas.

Vaikų kambariui patartina dėti aukšto atsparumo lygio klasikinį laminatą. Kuo aukštesnis atsparumo lygis, tuo laminatas tvirtesnis, atsparesnis drėgmei, neišsivaikšto, nuo didelės apkrovos mažiau nusidėvi. Kadangi vaikų kambarys yra ta vieta, kurioje vyksta daug veiksmo, žaidžiami įvairūs žaidimai, nuolat praleidžiama laiko ant grindų, todėl tikrai verta rinktis aukštesnės klasės klasikinį laminatą.

Klasikinis laminatas dažnai yra pigesnis variantas nei ekologiškas laminatas, todėl kiek norite ir galite investuoti spręsti jums. Prisiminkite tik vieną dalyką, kad išsirinkus grindų dangą  jos nekeisite dar daugelį metų, todėl reikia rinktis atsakingai ir protingai, jog sprendimas tiktų tiek jums, tiek jūsų atžaloms.