Ar visiems vaikams būtinos dantų plokštelės?

graži šypsena

Plokštelės daugeliui mažųjų yra visiškai natūrali praktika, tad tėveliai net nebenustemba, kai iš odontologo išgirsta, kad jam gali būti reikalinga dantukų tiesinimo priemonė. Svarbiausia, kad odontologai išsako savo lūkesčius ir padeda vaikučiams džiaugtis nuostabiai dantukais. O juk tiesūs dantys reikalingi ne tik dėl grožio, tačiau ir dėl tinkamo dantų funkcijų atlikimo.

Vaikų ortodontas Vilniuje ir Kaune pasiruošęs suteikti galimybę vaikučiams šypsotis plačiai kaip niekada.  Svarbiausia įvertinti esamą situaciją ir rasti tinkamiausią plokštelę.

Vaikų ortodontas Vilniuje ir Kaune konsultuoja kiekvieną vaiką individualiai, tad tikrai negalima sakyti, kad visiems vaikučiams reikalingos dantų plokštelės. Dažniausiai pas specialistą pakliūnama iš odontologo kėdės, kuris pastebi, kad vaikučio dantukai auga kreivai. Žinoma, kuo greičiau bus bandoma sutvarkyti problemas – tuo didesnė tikimybė, kad reiks mažiau laiko nešioti plokštelę, juolab, puikiai užteks jos, nereikės nešioti breketų.

Kai kurie tėveliai stebisi, kodėl šiais laikais tiek daug vaikučių turi nešioti plokšteles ir kas lemia tokį dantukų netaisyklingą augimą. Gydytojai pabrėžia, kad teisus dantukų augimas – išties gana retas reiškinys ir visiškai natūralu, kad daugeliui vaikučių reikia nešioti plokšteles. Kodėl nereikėjo anksčiau? Paprasčiausiai vaikų burnos ertmei nebuvo skiriama tiek daug dėmesio, o to rezultatas dažniausiai ne tik ne tokia graži šypsena, kokios tikimasi, tačiau tuo pačiu ir vienas kitą iškreipiantys dantukai, kurie trukdo augti taisyklingai. Jeigu laiku nebus pradėta nešioti plokštelė – reikės įsigyti breketus. Galiausiai, jeigu vaikystėje vaikučiui dantys nebus tinkamai sutvarkomi – dažniausiai su problemomis reikia tvarkytis suaugus, tačiau tuomet tai reikalaus kur kas ilgesnio nešiojimo. Bet kuriuo atveju konsultacija su ortodontu ir reguliarus apsilankymas pas odontologą – garantijos, kad pamačius bet kokius nukrypimus jie bus efektyviai sutvarkomi.

Reguliariai tikrinkite vaiko dantukus ir mokykite jį tinkamai rūpintis savo burnos ertme. Geri įpročiai susidaro vaikystėje, tad tėvelių pareiga – tinkami įdiegti rūpinimasis savo burnos ertme.