Vaiko apsauga

vaiko apsauga

Vaikas, tai svarbiausias ir brangiausias tėvų turtas. Apsaugoti juos nuo visų galimų pavojų turbūt neįmanoma, tačiau rūpintis jų kasdiene savijauta – kiekvienų tėvų pareiga. Tai privaloma daryti nuo pat pirmų dienų, nes dažniausiai tinkamai prižiūrimi vaikai saugo savo sveikatą ir ateityje. Kaip užtikrinti vaiko sveikatą?

Pirmiausia reikia prisiminti, kad vaikai, kaip ir suaugę, turi savo dienos režimą. Tai reiškia, kad svarbu šį režimą išlaikyti kuo pastovesniu. Būtina vaiko protinę ir fizinę veiklą suderinti su poilsiu gryname ore, pilnaverte mityba ir kokybišku miegu. Tik nepamirškite, kad vaiko dienos režimas turi būti pritaikytas jo amžiaus grupei, todėl nepersistenkite ir neverskite vaiko laikytis suaugusiųjų dienotvarkės.

Taip pat būtina rūpintis vaiko psichine savijauta. Didelis mokymosi krūvis, jei tuo metu trūksta poilsio, kokybiško miego ar fizinės veiklos, gali vaiką privesti prie streso ar net depresijos. Ilgesnis toks gyvenimo būdas gali privesti prie skrandžio, širdies ar kitų organų sutrikimų bei susilpninti imunitetą, reikalingą kovai prieš įvairias infekcijas. Norint neprarasti imuniteto stiprumo svarbus maisto racionas. Svarbu, kad vaikas, nepaisant ar tai šaltasis, ar šiltasis metų sezonas, gautu visų reikiamų medžiagų įskaitant vitaminus esančius daržovėse ar vaisiuose. Žinoma, žiemos laikotarpiu galima naudoti įvairius maisto papildus ar vitaminus, tačiau svarbu prisiminti kad tai negali būti maisto pakaitalas.

Taigi, siekiant užtikrinti vaiko gerą savijautą svarbu ja rūpintis nuo mažens ir kiekvieną dieną. Taip pat nepamirškite bent kasmetinės profilaktinės sveikatos patikros, tai gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų. Vaikui susirgus ar įvykus nelaimei pravartu turėti asmens sveikatos draudimą, kuris gali padėti išspręsti problemas greičiau ir pigiau. Daugiau apie sveikatos draudimą galite pasakityti https://www.ld.lt/asmens-draudimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *