Sprendimas, kokį vežimėlį išrinkti gimstančiam vaikeliui, yra vienas sunkiausių sprendimų, kurį reikia priimti ruošiant kūdikio kraitelį. Nesvarbu, ar su vaikeliu vaikščiosite kaimynystėje, ar kartu leisitės į šeimos atostogas, jūsų vežimėlis bus vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų, be kurio išsiversti būtų be galo sunku. Visgi, kadangi vežimėlių pasiūla šiandien yra labai didelė, gali būti sunku numatyti, kokio modelio vežimėlis ir kokios jo funkcijos pasitarnaus geriausiai. Būtent dėl šios priežasties, šiame straipsnyje rasite pagrindinius dalykus, apie kuriuos reiktų pagalvoti prieš perkant vežimėlį vaikui.
Kokių tipų vežimėlių būna?
Iš tikrųjų vežimėliai yra skirstomi į šešias pagrindines grupes:
- Vėžimėliai su lopšiu – tai ypač patogus vežimėlis ką tik gimusiam vaikeliui, kadangi formuojantis stuburui, vaikui yra būtina gulima padėtis. Taip pat šis vežimėlis puikiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams, kadangi jame kūdikis gali netrukdomai ir patogiai miegoti tiek, kiek jam norisi. Tai didelis išsigelbėjimas daugeliui tėvų, nes dažnai grynas oras naujagimius veikia raminančiai, jie greičiau užmiega. Be to, toks vežimas yra gana erdvus, todėl esant šaltesniems orams, galima nesunkiai vaiką apkloti papildomais pledų sluoksniais, taip užtikrinant šilumą ir komfortą.
- Sportiniai vežimėliai – turbūt patys populiariausi ir ilgiausiai naudojami vežimėliai, kadangi jie tinka vaikams nuo to laiko, kai jie tik pradeda sėdėti, iki to laiko, kai jiems sukanka keleri metai. Daugelis šių vežimėlių modelių turi tokią funkciją, jog sėdimoji dalis gali transformuotis į gulamąją, tiesiog nuleidžiant atlošą. Visa tai labai patogu, kadangi vaikui užsimanius miego, nebūtina skubėti namo – jis patogiai nusnausti gali ir vežimėlyje.
- Vėžimėliai skėtukai – tai būtinas pasirinkimas tiems, kurie daug keliauja, kadangi šie vežimėliai yra itin praktiški dėl savo susilankstymo funkcijos. Šie vežimėliai savo išvaizda primena sportinius vežimėlius, visgi nėra tokie patogūs vaikui. Vežimėlį skėtuką rekomenduojama įsigyti tik kaip pakaitinį variantą.
- Triračiai vežimėliai – panašūs į sportinius vežimus, tačiau turi daug didesnius tris ratus, kurie yra pritaikyti nelygiai dangai ar didesniam greičiui, greitesniam judėjimui. Šį modelį dažniausiai renkasi tie tėveliai, kuriems svarbus sportas, tačiau gimus vaikui, ne visada randa galimybę reguliariai sportuoti. Pasirinkę šį vežimėlį, be rūpesčių galite bėgioti ir taip palaikyti savo fizinę formą.
- Dvynukų ar trynukų vežimėliai – vežimėliai, skirti vežti du ar tris vaikučius. Nors dažniausiai vadinami kaip dvynių ar trynių vežimai, jie puikiai pasitarnaus ir vežant skirtingo, bet panašaus amžiaus mažylius. Šie vežimėliai turi skirtingus modelius – vaikai gali sėdėti vienas priešais kitą, šalia vienas kito ar vienas už kito – jūsų valia, kokį modelį išsirinksite.
- Universalūs vežimėliai – dažniausiai tai yra rinkiniai, sudaryti iš vežimo rėmo, prie kurio tvirtinasi kitos dalys: lopšys, sėdimoji dalis ar net automobilinė kėdutė. Šie vežimėliai tampa vis dažnesniu tėvelių pasirinkimu, kadangi jo užtenka visam laikui, kol vaikui sukanka keleri, kas sukelia mažiau rūpesčių ir mažiau vargo.
Nusistatykite biudžetą, kokį galite skirti vežimėliui
Prieš pradėdami vežimėlio paieškas, nusistatykite biudžetą, kurį galėsite jam skirti – taip efektyviai susiaurinsite vežimėlių pasirinkimą. Paprastai vežimėlių vaikams kainos svyruoja tarp 50 ir 500 eurų. Nuo to, kokie yra jūsų poreikiai ir norai, atitinkamai priklausys ir vežimo kaina. Tarp pigiausių vežimėlių dažniausiai atsiduria minėti skėtuko modeliai, visgi šio modelio nerekomenduojama rinktis kaip nuolatinio ir vienintelio vežimėlio.
Pradėkite nuo vežimėlio, tinkančio naujagimiui
Kaip jau minėjome prieš tai, besiformuojant taisyklingam stuburui, naujagimiams būtina gulimoji padėtis. Tam puikiai tiks vežimas su lopšiu ar universalūs vežimėliai. Vis dėlto, prisiminkite, jog pirmasis vežimėlio variantas bus tinkamas tik iki pusės metų, kol vaikas pradės sėdėti. Tuo tarpu antrasis – tarnaus visą laiką, kiek jis bus reikalingas, kadangi augant vaikeliui, kartu galima keisti ir prie jo prisitvirtinančias dalis, t.y. lopšį į sėdimąją dalį.
Kaip bebūtų, pastarieji du variantai dažniausiai yra gerokai brangesni, tad jei siekiate praktiškumo, galima išsiversti ir su sportiniu vežimėliu. Tiesiog pirmąjį pusmetį nuleiskite sėdimosios dalies atlošą, taip sukurdami gulimąją vietą, o vaikeliui paūgėjus naudokite vežimėlį įprastai.
Atkreipkite dėmesį į smulkmenas
Taip pat renkantis vežimą vaikui, pagalvokite ir apie tokias detales kaip: ar yra vietos įsidėti sauskelnes arba pirkinius, ar vežimo dydis yra tinkamas, ar jis jums ne per sunkus, ar manevringas ir t.t.. Nors šios detalės iš pradžių gali atrodyti lyg smulkmenos, tačiau su laiku tam tikrų jums reikalingų vežimo savybių nebuvimas gali atsiliepti nepatogumu ar nepraktiškumu. Tad, rinkdamiesi vežimą, nebijokite paprašyti jo išbandyti arba, jei perkate jį internetu, galite paieškoti tam tikro vežimo modelio apžvalgų, kur bus paminėtos visos jo funkcijos bei savybės. Vežimo paieškoms skirkite pakankamai laiko, kadangi tinkamas vežimas gali tikrai palengvinti naujai iškeptų tėvelių kasdienybę.