Kaip dažnai leisti vaikui naudotis kompiuteriu?

Vaikų auginimas – ne tokia jau ir lengva užduotis, būtent taip sako daugelis tėvų. Ir iš tiesų, šis procesas apima tiek daug svarbių dalykų ir kone kiekvienas iš jų reikalauja tam tikrų žinių. Ne išimtis yra ir kompiuteriai. Jie šiandien mūsų gyvenimuose užima vis didesnę dalį, o vaikai – taip pat ne išimtis – jei tik galėtų, ko gero, šiais įrenginiais naudotųsi didžiąją paros dalį. Tačiau, ar tai iš tiesų geras sprendimas? Kaip dažnai reikėtų leisti vaikui naudotis kompiuteriu?


Jau netrukus pateiksime keletą itin vertingų patarimų, tačiau prieš tai norisi akcentuoti, kad jūsų vaikų lūkesčius išpildyti gali patys įvairiausi kompiuteriai, pavyzdžiui, pavyzdžiui, stacionarūs kompiuteriai su akcija, nešiojamas kompiuteris arba itin kompaktiškos planšetės.


Kompiuteriu galima naudotis itin dažnai, tačiau svarbu paisyti tam tikrų reikalavimų


Sveikatos specialistai pabrėžia, kad kompiuteriu naudotis savo vaikams galite leisti nors ir kasdien, tačiau labai svarbu paisyti tam tikrų reikalavimų. Vienas iš jų yra naudojimosi trukmė. Pavyzdžiui, ikimokyklinukams nereikėtų šiuo įrenginiu naudoti ilgai nei 45 minutės per dieną. Pradinių klasių mokiniams šis terminas galėtų ilgėti maždaug iki valandos per dieną. Tačiau ir tai dar ne viskas –
nepamirškite, kad naudojatės kompiuteriu, yra labai svarbu užtikrinti saugų atstumų – nuo ekranų iki akių, turėtų būti bent 40 – 45 cm tarpas. Jei įrenginiu naudojamasi bent valandą, nereikėtų pamiršti trumputės, nors kelių minučių pertraukėlės. Na, o vyresnių klasių moksleiviai kompiuteriu dažniausiai naudojasi3 – 4,5 val. per dieną nereikia pamiršti, kad jiems galioja tos pačios taisyklės – saugus atstumas ir pertraukėlės.


Skirkite mokymosi procesą nuo pramogų


Ne paslaptis ir tai, kad vis didesnė dalis vaikų kompiuterį naudoja ne tik pramogoms, bet ir mokymosi procesui. Tačiau tėveliai turėtų nepamiršti, kad yra ypač svarbu atskirti šiuos du procesus. Priminkite atžalai, kad bus geriausia, jei pirmiausia kompiuteris bus naudojamas mokymosi procesui ir tik atlikus visas būtinas užduotis bei padarius pertraukėlę, reikėtų panaudoti kompiuterį ir pramogoms (jei dar nėra išnaudotas dienos limitas).


Kompiuteris – ypač naudingas įrenginys jūsų vaikams, tačiau juo reikia naudotis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *