Žaidimai, lavinantys vaiko kalbą

Kaip žinia, kalbėjimo įgūdis yra vienas svarbiausių kiekvienam iš mūsų. Jau vos tik gimę, gebame leistis tam tikrus garsus, o bėgant laikui – pradedam kalbėti ir šį įgūdį laviname. Tačiau nesunku pastebėti ir tai, kad vaikai neretai patiria ir tam tikrų sunkumų kalbėdami. Belieka tik pridurti, kad iu atveju yra ypač svarbu lavinti vaiko kalbėjimo įgūdžius. Gera žinia ta, kad tai galima daryti ne tik lankantis pas specialistus ar atliekant specialius pratimus, bet ir taip pat – žaidžiant žaidimus. Gera žinia ta, kad tokių žaidimų yra tikrai ne vienas ir juos mes aptarsime netrukus, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausius.

Vienas pasirinkimų, kuris puikiai tinka vaikui, susiduriančiam su kalbėjimo sunkumais, yra kortelės su nupieštais daiktais, gyvūnais, gėlėmis, ar paukščiais. Tiesiog rodykite tokias korteles vieną po kitos, o vaikas, matydamas piešinukus, įvardins, kas yra nupiešta ir tokiu būdu turės galimybę lavinti kalbos įgūdžius.
Dar vienas žaidimas, kuris irgi puikiai tiks, norint lavinti kalbos įgūdžius, yra toks: tiesiog paprašykite vaiko nupiešti kokį nors vaizdelį, o vėliau – pakomentuoti, kas nupiešta piešinyje. Vaikas, pasakodamas ką nupiešė, taip pat turės galimybę lavinti kalbos įgūdžius.
Jeigu vaikas yra jau šiek tiek didesnis, galite išbandyti ir dar vieną puikią galimybę, tai – istorijų žaidimą. Tiesiog pakaitomis pasakokite vienas kitam įdomias istorijas, o, tai, kaip žinia, irgi yra puikus būdas lavinti kalbos įgūdžius ir siekti kuo geresnių rezultatų.

Taigi, kaip matyti, jeigu jūsų atžala patiria tam tikrų su kalbėjimu susijusių sunkumų, tai pats metas imtis priemonių, na, o lavinamieji žaidimai yra vienas iš jų. Taigi, jau dabar įsigykite šiuos žaidimus ir mėgaukitės ne tik maloniu laiko praleidimu, bet ir jų teikiama nauda. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite rasti http://www.auth.lt/seima/prekes-vaikams/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *