Teigiama muzikinio ugdymo nauda asmenybės vystymuisi yra neabejotina. Šiuolaikiniams tėvams nėra lengva išsirinkti vaikams tinkamiausią edukacinę veiklą: būreliai, mokyklos ar privati veikla gali geriausiai atspindėti jų vaikų asmeninius poreikius, todėl nepasiklyskite gausiuose pasiūlymuose. Įrodyta, kad muzikos besimokantiems vaikams lengviau ir greičiau sekasi įsiminti mokyklose pateikiamą informaciją bei turinį, jų mokymosi rezultatai yra geresni nei mokinių, papildomai nelankančių muzikinių užsiėmimų.
Pirmiausia tėvai turi atsižvelgti į vaikų išsakytus norus ir pageidavimus
Rekomenduojama kuo dažniau kartu dalyvauti įvairioje muzikinėje veikloje: koncertuose, spektakliuose, operose. Tai taip pat nepakeičiamas metas susirinkti ir išsiaiškinti, kas vaikui įdomu. Taip pat atsižvelkite į vaiko temperamentą: uždaresniems vaikams labiau tiktų solinio instrumento pasirinkimas, socialiai aktyviam choriniam dainavimui. Daugelis tėvų abejoja savo vaikų muzikiniais sugebėjimais ir klausa, tačiau pamiršta, kad visa tai yra lavinantys dalykai. Taip pat būtina iš anksto su vaikais aptarti, kad muzikos mokymasis nėra kasdienė veikla, todėl poveikis pasireiškia ne iš karto, o palaipsniui. Mokytis muzikos verta, nes ji lavina ir suteikia nepamirštamų savybių, tokių kaip:
- Universalumas. Mokantis groti konkrečiu muzikos instrumentu, dainuojant galima ugdyti vaikų socialinius įgūdžius su aplinka. Gebėjimas tuo pačiu metu skaityti ir mokytis užrašų tekstus pagerina sudėtingus mokinių daugialypius gebėjimus.
- Pagerinti koordinaciją ir motorinius įgūdžius. Išmokus groti konkrečiu instrumentu, bus naudojami smulkiosios rankos motoriniai įgūdžiai ir lavinama tikslesnė motorinė koordinacija.
- Atminties lavinimas. Tekstas gali lavinti išsamius atminties įgūdžius ir palengvinti naujai pateiktos informacijos įsisavinimą.
Pirmasis instrumentas – paprastas ir visų mėgiamas
Dažniausiai pirmasis instrumentas yra paprastas ir tinkamas jauniems žmonėms. Vienas iš jų yra fleita, kuri yra seniausias instrumentas. Soundmystery parduotuvėje rasite įvairių kainos kategorijų fleitų, kainos prasideda nuo 75 eur. Taip pat visai neseniai pradėjome prekiauti Obertoninėmis fleitomis arba kitaip dar vadinamomis Piemenų fleitomis, kurios ypač populiarios Tatrų apylinkėse. Tai labai paprastas instrumentas kuris turi tik švilpuką (pučiamoji dalis) ir vieną skylutę iš kito fleitos galo. Skirtingos natos yra išgaunamos priklausomai nuo pūtimo stiprumo, ir pirštu uždengiant ar atidengiant vienintelę skylutę. Pigesnės obertoninės fleitos yra pagamintos iš bambuko, o tradicinės yra gaminamos iš įvairių medžių šakų, todėl dažnai skiriasi ne tik jų forma, bet ir spalva. Tai puikus instrumentas norintiems pradėti pažintį su pučiamaisiais instrumentais.