Vaiko kambarys turėtų „augti“ kartu su juo, todėl ir tapetų raštus, jų spalvas, paveikslėlius svarbu pasirinkti pagal vaiko raidą. Tapetai vaiko kambaryje gali būti keičiami gana dažnai, tačiau tai darant reikėtų atsižvelgti į vaiko amžiaus tarpsnį, jo pomėgius ir norus. Žinoma, šiais, informacinių technologijų laikais, didžiausią tapetų asortimentą bei įvairovę galima rasti internete, tačiau renkantis svarbu žinoti, kokie tapetai, kokiai vaiko amžiaus grupei yra tinkamiausi ir priimtiniausi.
Tapetai pagal vaiko amžiaus grupes:
1) Tapetai, skirti kūdikio kambariui. Tėvai rinkdamiesi kūdikio kambario tapetus dažnai juos renkasi klasikinius, pastelinių spalvų, su gyvūnėlių ar pasakų herojų atvaizdais. Svarbu pastebėti, kad gimus kūdikiui, jo regėjimas apsiriboja tik 20-30 cm atstumu, todėl pirmiausia jų žvilgsnis būna koncentruotas į tėvų veidus. Vėliau, po vieno ar dviejų mėnesių, kūdikiai pradeda skirti dėmesį daiktams ir judesiams. Būtent šiuo laikotarpiu jiems pasidaro įdomios spalvos ir kambarys tampa vizualinių tyrinėjimų zona. Draugiškos, šiltos, šviesios tapetų spalvos kūdikio kambaryje sukuria jaukią atmosferą. Tačiau siūlytina neapsiriboti vien tik pastelinėmis spalvomis, o vieną sieną ar kambario kampelį išklijuoti tapetais, turinčiais ryškesnių spalvų elementų, tokių, kaip žvėrelių, gėlių, medžių arba debesėlių su žvaigždėmis ir mėnuliu. Tokia siena ar kampelis su laiku neabejotinai patrauks Jūsų kūdikio dėmesį ir taps tyrinėjimų objektu.
2) Tapetai, skirti ikimokyklinio amžiaus vaikų kambariui. Tai toks vaiko amžiaus tarpsnis, kai jis jau gali pareikšti nuomonę apie savo kambario tapetų pasirinkimą. Šio amžiaus laikotarpiu vaikui yra svarbūs vaidmenų žaidimai, o įdomus tapetų piešiniai gali tapti šių žaidimų įkvėpimu. Vaikas tapetuose gali rasti savo mėgstamus personažus, netgi padaryti juos žaidimų „draugais“ ar pasinerti į spalvingą ir žavų tapetų „peizažą“. Taip pat, tai laikotarpis, kai berniukai ir mergaitės jau linksta į skirtingus interjero dizaino elementų pasirinkimus, t.y. mergaitės myli princeses, gyvūnus, vienaragius, o berniukams patinka automobiliai, laivai, lėktuvai, piratų salos.
3) Tapetai, skirti moksleivio kambariui. Vaiko kambarys šiame laikotarpyje atlieka ne vieną funkciją: jis yra erdvė, kurioje vaikas miega, ilsisi, mokosi, žaidžia, bei vieta, kurioje gali apsilankyti draugai. Taigi, kambarys įgyja reprezentacinį pobūdį. Vaikui svarbu, kad jo kambarys būtų šauniausias, nes jis nori jį „parodyti“ savo draugams. Šiuo laikotarpiu dažnai tarp tėvų ir vaikų kyla daug diskusijų dėl tapetų spalvų, jų raštų, paveikslėlių idėjų, tačiau visada reikia stengtis susitarti ir rasti kompromisą. Mokyklinio amžiaus vaikų kambario tapetai dažnai iliustruoja mėgstamus personažus, gyvūnus, veiklą, tačiau patys vaizdai ne tokie vaikiški, o tikroviškesni. Taip pat populiarios geometrinės figūros bei kontrastingų spalvų deriniai.
4) Tapetai, skirti paauglio kambariui. Laikui bėgant, vaikai geriau supranta savo tikrąjį „aš“ ir nori, kad jų asmenybė, pasaulėžiūra, pomėgiai atsispindėtų jų aplinkoje. Šiuo laikotarpiu didžiulę reikšmę paauglio gyvenime turi popkultūra, muzika, mada. Paauglio kambarys tampa apmąstymų vieta, čia atliekami namų darbai, džiaugiamasi pomėgiais ir, žinoma, tai yra vieta, kurioje galima leisti laiką su draugais. Renkantis tapetus paauglio kambariui, auksinė taisyklė yra tokia: suteikti savo paaugliui kuo daugiau laisvės, švelniai jiems parodant kryptį bei duodant jam tinkamus patarimus, susijusius su tapetų spalvomis, raštais, kokybe. Paauglio kambario tapetai turėtų būti madingi, „kieti“, spalvingi, ryškūs, su „beprotiškomis“ kombinacijomis ar provokuojančiomis idėjomis. Paaugliai dažnai teikia pirmenybę ne įprastiems vienspalviams tapetams, o fotografiniams ar raštuotiems tapetams, taip pat turintiems neįprastus, grublėtus paviršius.
Tapetų pasirinkimas, kambario dekoravimas dažnai gali sukelti daug streso, ypač jei vaiko poreikiai, pomėgiai keičiasi labai greitai. Kita vertus, tai gali būti puikus būdas geriau pažinti savo vaiką, linksmai ir kūrybiškai padėti jam suformuoti jaukią ir komfortišką erdvę. Ar tapetus vaiko kambario rinktumėtės parduotuvėje, ar užsakinėtumėte internetu, svarbu vadovautis ne tik individualiu skoniu, tačiau į vaiko kambarį žiūrėti, kaip į vientisą erdvę, turinčią savo stilių.