Kaip apsaugoti savo vaiką nuo uodų?

Artėja taip ilgai laukti šilti vakarai namų kieme ar gamtoje, kai norėsis su savo mažaisiais vaikais būti gryname ore kiek įmanoma ilgiau. Tačiau kartu su šiluma grįžta į mūsų aplinką ir įvairiausia flora ir fauna – kartu su ja ir nelaukiami uodai. Uodo įkandimas yra turbūt viena nemaloniausių šiltų vasaros vakarų patirtis, ypatingai, jei Jūs turite mažų kūdikių su ypatingai jautria oda.

Medijoje atėjus vasarai ima reklamuoti įvairiausius preparatus, padėsiančius apsisaugoti nuo uodų lauke, tačiau kūdikiams, deja, ši chemija nepadeda, todėl vienintelė gera, patikima ir saugi kūdikiams priemonė yra apsauga nuo uodų, pritaikyta vežimėliams, kitaip tariant, perregima, lengvai perpučiama, tačiau tankiai suausta medžiaga, kuri apsaugos Jūsų mažylius vežimėliuose ilgų pasivaikščiojimų vakarais metu. Nėra padėties be išeities!

Kaip apsaugoti vaikus nuo uodų įkandimų?

Nors kūdikiai, ypač naujagimiai, neturėtų būti veikiami tais pačiais repelentais, kuriuos suaugusieji dažnai naudoja apsisaugoti nuo vabzdžių, yra tam tikrų veiksmų, kurių galite imtis norėdami apsaugoti savo kūdikį.

Neleiskite, kad uodų baimė trukdytų Jums ir Jūsų vaikams mėgautis šiltais vasaros vakarais – pasinaudokite šiais šešiais patarimais, kaip apsaugoti savo vaikus nuo įkyriausių Lietuvos vabzdžių – uodų:

  1. Aprenkite kūdikį nuo galvos iki kojų: pasirinkite tokius vaikų drabužius, kurie palieka kuo mažiau nuogos odos. Idealiai tinka kepurės, marškiniai ilgomis rankovėmis, kelnės ir kojinės.Dar geriau, jei kojines mausite ant kelnių, tokiu būdu užtikrindami maksimalia vaikų odos apsaugą. Venkite ryškių drabužių ir margų raštų, nes tai gali sukelti nepageidaujamą vabzdžių dėmesį. Šviesios ir neutralios spalvos, tokios kaip smėlio, alyvuogių ir chaki, paprastai yra mažiau matomos uodams. Venkite aptemptų drabužių, nes uodas gali lengviau įgelti per ploną audinį.
  2. Likite viduje auštant, sutemus ir po lietaus. Uodai aktyviausi auštant, sutemus ir po lietingo oro. Jei įmanoma, laikykite kūdikį viduje šiuo nurodytu paros metu.
  3. Naudokite tik kūdikiams saugius uodų repelentus. Vaikų gydytojai nerekomenduoja uodus atbaidančių priemonių tepti naujagimiams, tačiau yra produktų, skirtų vyresniems nei dviejų mėnesių vaikams.
  4. Apsaugokite automobilines kėdutes, kuriose mėgstate nešioti kūdikius, ir vežimėlius specialia universalia apsauga nuo uodų – tinkleliu. Tai puikus būdas neleisti uodams prieiti prie Jūsų kūdikio – uždėti tinklinį tinklelį ant kūdikio automobilinės kėdutės ar vežimėlio. Įsigykite tinklelį, kuriame yra pakankamai mažų skylučių, kad uodai nepatektų į vidų.
  5. Nenaudokite kvapiųjų losjonų, muilų ir kvepalų. Kvepiantys produktai, tokie kaip losjonai, muilai, kvepalai, plaukų lakai ir net kvapnūs skalbinių plovikliai, gali pritraukti uodus. Kai planuojate leisti laiką lauke, naudokite produktus be kvapų. Prieš tepdami ant kūdikio, perskaitykite etiketes, kad įsitikintumėte, jog gaminiuose nėra kvapiųjų medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *