Vaikai namuose? Štai veikla, kuri padės lavinti vaiko žinias

Vaikų veikla namuose

Yra daugybė laisvalaikio praleidimo būdų namuose, kurie lavina vaiko žinias: piešimas, skaitymas, vaidinimai, lavinamieji žaislai ir kt. Tačiau šiandien kalbėsime apie skaitymo naudą vaikams bei kokius leidinius geriausia skaityti vaikams, kad šie išmoktų naujų dalykų, įgūdžių.

Skaitymo nauda

Ko gero, visi pritars, jog knygas į rankas imame tam, kad atitrūktume nuo kasdienybės bei nusistovėjusios rutinos, kuomet norisi pasinerti į kitą pasaulį, kitą istoriją ar išmokti naujų dalykų, tobulėti. Kai pastaruoju metu vis daugiau laiko iš gyvenimo atima socialiai tinklai, norisi bent valandėlę praleisti kokybiškai, o dar geriau, jei tas laikas yra praleidžiamas su vaikais kartu skaitant knygelę.

Kodėl skaitymas naudingas vaikams? Yra net 3 priežastys, kodėl verta skaityti kartu su vaikais. Visų pirma, vaikai skaitantys pasakas geriau supranta aplinkinius, jų jausmus, būseną, moka užjausti. Mokslininkai netgi bandė išsiaiškinti, ar vaikai skaitantys „Hario Poterio“ knygas, gali pakeisti nuomonę į diskriminaciją: nuo imigrantų iki homoseksualų. Tyrimas parodė, kad vaikai kardinaliai pakeitė savo požiūrį. Tyrėjai atskleidė, jog tokį rezultatą lėmė įsijautimas į veikėjų pozicijas.

Antra, skaitymas lavina vaikų intelektą. Svarbu, kad skaitymas prasidėtų dar ankstyvoje vaikystėje. Vienas tyrimas, atliktas D. Britanijoje, parodė, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių geresnius skaitymo įgūdžius, intelekto testo rezultatai aukštesni nei tų, kurių – silpnesni.

Taip pat, skaitymas ugdo iškalbą, vaikai sugeba naudoti sudėtingesnius terminus. Skaitymas, gali keisti ne tik požiūrį, bet ir praturtinti žodyną. Kuo daugiau skaitote kartu su vaikai, tuo daugiau žodžių atsiranda tiek Jūsų, tiek vaikų akiratyje.

Leidinių rekomendacijos

Iš tiesų, knygos yra puikios dovanos vaikams. Kaip minėta prieš tai, jos lavina žodyną, didina intelektą bei padeda suprasti aplinkinius. Vienareikšmiškai naudingiausios yra enciklopedijos. Jos padeda sužinoti naujų dalykų, žodžių. Tačiau ne ką mažiau svarbios yra ir įvairios pasakos, istorijos. Viena iš tokių knygų serijų, „Haris Poteris“, tačiau ir be šio burtininko knygų, galima skaityti tokias knygeles kaip „Kakė Makė“, „Mopso Karlo istorija“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Džiunglių knyga“ ir kt. Kokią knygą rinktis, reikėtų atsižvelgti į tai, kokie Jūsų vaikų pomėgiai, kas įdomu ir, kas ne. Tuomet ir skaitymas bus ne tik naujų žinių įgijimas, bet ir smagi pramoga.

Dar vienas puikus sprendimas – žurnalų prenumeratos. Jos leidžia kiekvieną mėnesį gauti po naują leidinuką, o svarbiausia, kad prenumeratos metu – sutaupote! Mažiausiems skaitytojams siūlomi tokie žurnaliukai kaip: „Nykštukas“, „Smegenūzai“, „National geographic Kids“, „Mikutis“, „Naminukas“, „Penki“, o paaugliams: „Panelė“, „National geographic Lietuva“, „Justė“, „Happy365“.

Taigi, norintiems kokybiško laiko su vaikais, siūlome skaityti knygas bei žurnaliukus! O karantino metu, geriausia viską užsisakyti internetu, nes svarbiausia – saugumas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *