Kaip paskatinti vaiką mokytis namuose?

Mokymasis namuose

Covid-19 virusas pakoregavo daugelį mūsų gyvenimo sričių. Nors atrodo, kad vaikams tenka mažiausias rūpestis, kuris susiję su gyvenimo pokyčiais ir naujomis naštomis, visgi, mažieji dažniausiai kur kas sunkiau prisitaiko prie naujų sąlygų. Štai mokymasis namuose daugeliui tapo labai didelis iššūkis, kuris reikalauja ne tik didesnio vaikų susikaupimo, tačiau taip pat ir tėvelių skiriamo laiko.

Mokymasis namuose – tobulėjimui

Žinoma, mokymasis namuose reikalingas ne tik todėl, kad susiklosčius tam tikroms aplinkybėms nėra kito pasirinkimo. Išmokus mokytis namuose – vaikas gali tobulėti, siekti savo tikslų galiausiai, pasiruošti egzaminams kur kas geriau nei jo bendraklasiai. Svarbiausia, kad tėveliai skirtų laiko vaikui ir tuo pačiu imtųsi reikalingų priemonių, kurios  mokymąsi padaro kokybiškesniu.

Papildomas mokymasis

Daugeliui vaikų nepatinka mokytis mokyklose, kadangi ten tenka ne tik įsisavinti naujus dalykus, tačiau ir tvirtinti socialinius ryšius. Paranku – vakarinės mokyklos, papildomos pamokų klasės, kurios padeda gilintis į tam tikras sferas. Tokius mokymus teikia mokykla „Delta“, iCan mokymų centras, „Gamtos mokykla“, kuri specializuojasi biologijos moksle ir kt.

Jeigu vaikai pamėgs aplinką, kurioje tenka mokytis – ugdymosi procesas namuose, kuomet tenka daryti namų darbus – bus kur kas malonesnis.

Online mokyklos

Mokytis galima kartu su pedagogais, kurie teikia online tipo mokymą. Tai vis labiau „plintantis“ žinių dalinimosi metodas, kuris visiškai panaikina bet kokią lokaciją ir vaikas gyvenantis vienkiemyje turi galimybę mokytis kartu su žymiausiais šalies pedagogais.

Svarbiausia, kad vaikas turėtų režimą – kuriuo metu reikia prisijungti prie sistemos. Jis turi suprasti, kad tai toks pat mokymasis kaip susitikus fiziškai, tik be kontakto.

Apdovanokite vaikus

Mokymasis vaikams yra tas pats, kad suaugusiems – darbas. Bent jau dažniausiai. Jeigu po sunkios darbo dienos apdovanojate save šokolado gabaliuku – tokiu atveju reikia nepamiršti apdovanoti ir vaikų, kurie lygiai taip pat stipriai dirba, kad įsisavintų naujus dalykus. Motyvacinę sistemą palaiko ir pedagogai, tad išbandykite. Galbūt reikia tiek mažai, kad mokymasis taptų kur kas produktyvesnis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *