Skyrybos ir vaikų dalybos: kaip nepakenkti vaikui?

Skyrybos gali būti itin sudėtingas procesas tiek sutuoktiniams, tiek artimiesiems, o labiausiai nukentėti gali vaikai. Dauguma tėvų paimti neigiamų emocijų pradeda galvoti tik apie save ir pamirštame svarbiausią turtą – savo atžalą. Kaip atlikti skyrybų procesą teisingai bei nepakenkti vaiko jausmams.

Nuo ko pradėti?

Kiekvienų skyrybų pradžioje privalu sutuoktiniams ramiai susėsti ir išsamiai pakalbėti apie ištikusias problemas bei galimus sprendimus. Tik racionaliai galvojantys sutuoktiniai gali užtikrinti efektyvias, greit praeinančias ir nieko nenuskriaudžiančias skyrybas. Norint Tai užtikrinti rekomenduojama kreiptis į teisės srities profesionalus – advokatus. Jie pasirengę konsultuoti klientus visais klausimais: skyrybos dėl neištikimybės, bendro susitarimo skyrybos ar iniciatyva tik iš vieno žmogaus. Kuo advokatai gali būti naudingi? Dažnu atveju skyrybos sukelia žmonėms daug neigiamų emocijų, kurių pasekoje gali būti priimti neracionalūs sprendimai. Tokiu atveju pravartu kreiptis į nešališką asmenį, kuris galėtų susipažinti su visa ikiteismine byla, parengti reikiamus dokumentus bei pristatyti visas sąlygas sutuoktiniams. Pradžioje gali atrodyti kad visa tai nesudėtinga ir žmogui tikrai nereikia jokios teisinės pagalbos, tačiau kai pradedama gilintis į visus teisinius reikalavimus, pastebima kaip gali būti sudėtinga padalinti visą užgyventą ar pasiskolintą turtą į dvi dalis. 

Bet tai tik materialus ir ne toks reikšmingas turtas. Svarbiausia tėvų pareiga užtikrinti gerą vaiko sveikatą ir savijautą viso proceso eigoje bei ateityje. Visi žinome kaip svarbu vaikystėje turėti mylimą tėvą ir motiną, todėl kiekvienam vaikui tai tarsi deguonis, kurio netekęs gali griūti visa jauno žmogaus mąstysena bei pasikeisti elgesys negrįžtamai. Norint to išvengti svarbu su vaiku kalbėti, bendrauti ir suteikti visą jo trokštamą informaciją. Jokiu būdu negalima kalbėti su vaiku, kaip su sau ne lygiu asmeniu, jį ignoruoti ar kitaip numenkenti, nes daugiau ar mažiau tai lygiavertis šeimos narys ir jis turi teisę žinoti kas vyksta šeimoje. Tik kalbėdami su vaiku galite paaiškinti savo sprendimą ir kodėl tėvai nuo šiol gyvens atskirai. Svarbu pabrėžti, kad tai ne vaiko problema ir jis dėl to visiškai nieko dėtas. Taip pat užtikrinti, kad jis galės bendrauti tiek su vienu, tiek su kitu šeimos nariu be jokių apribojimų. Taip vaikas galės gauti tvirtų gyvenimiškų patarimų iš tėčio, tiek ir besąlygiškos meilės iš mamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *