Kaip sustiprinti vaiko nervų sistemą?

Kaip sustiprinti vaiko nervų sistemą

Mažų vaikų nervų sistema dar labai silpna. Štai kodėl jis kartais daro smulkmenas, verkia be jokios priežasties, pradedant netikėtu garsu. Įprastos kūdikių elgesio netoleravimo priežastys yra perkrova, per didelis susijaudinimas ir daug naujos informacijos bei įspūdžių gavimas. Kad išvengtų per didelės vaiko įtampos ir impulsyvaus elgesio, tėvai turėtų stiprinti jo nervų sistemą. Papildomas maistas, kuris yra maisto papildas, paskirtas kūdikiui, be kūdikių mišinių kūdikiams ar motinos pieno, suteikia galimybę kūdikiui supažindinti su naujais skonio pojūčiais. Šiuo metu ankstyvas papildomų maisto produktų pateikimas gali būti pateisinamas tik kraštutiniu poreikiu, nes visos kūdikiui reikalingos naudingosios medžiagos, esančios tinkamiausiomis formomis, yra tik motinos piene ar mišinyje.

Vitaminai ir mineralai yra geras pagalbininkas stiprinant vaikų nervų sistemą

Pavyzdžiui, kalcis skatina impulsų judėjimą iš vienos kūno dalies į kitą per nervų sistemą. Dėl kalcio trūkumo organizme kūdikis gali būti irzlus. Štai kodėl vaiko racione turėtų būti tokie produktai kaip sūris, varškė, kefyras, burokėliai, migdolai, salierai. B grupės vitaminai gali sumažinti nuovargį, pernelyg didelį susijaudinimą, pagerinti vaiko koncentraciją ir laimę, lavinti jo atmintį ir užkirsti kelią stresui. Todėl, norėdami sustiprinti vaiko nervų sistemą, tėvai į savo vaikų maisto racioną turėtų įtraukti vitamino B turinčio maisto – pupelių, sojų pupelių, pieno produktų, mėsos ir jūros gėrybių. Vyšniose, abrikosuose, agrastuose, serbentuose, žiediniuose kopūstuose, datulėse, alyvuogių aliejuje, grikiuose ir jūros žuvyse esantis jodas yra labai naudingas kūdikio nervų sistemai stiprinti.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, nuo 6 mėnesių amžiaus, be motinos pieno, turėtų būti duodamas papildomas maistas. Maistas turi būti skystas arba kruopščiai nuvalytas. Vaikas turi gerti po 2-3 valgomuosius šaukštus per dieną 2 kartus. 7-8 mėnesių amžiaus rekomenduojama tirti su maistu 3 kartus per dieną, kiekvieną kartą didinant iki 2/3 puodelių. Nuo 9 mėnesių vaikams gali būti tiekiamas kapotas maistas arba maistas, kurį jis gali paimti rankomis. Valgydami tris kartus per dieną, tūris siekia 3/4 įprasto puodelio, o tarp valgymų dedamas užkandis. Nuo 12 mėnesių duokite 250 ml įprasto, visai šeimai tinkamo maisto, kurį prireikus galima įtrinti arba supjaustyti smulkiais gabaliukais. Valgymų dažnis išliks toks pat, tačiau užkandžių skaičius išaugti turėtų daugiausiai du kartus.

Tėvai, užsibrėžę sau užduotis stiprinti vaikų nervų sistemą, turėtų atsiminti, kad mažylio pietų metas turėtų būti ne vėliau kaip 2-3 valandos prieš miegą

Be to, vakarienei geriausia mažyliui duoti lengvo, gerai virškinamo maisto. Juk jei vaiko organizmas neturi laiko pailsėti naktį, kitą dieną valgyti žemės riešutus bus žalinga ir kaprizinga. Tačiau kūdikio pusryčiai turėtų būti maistingi, nes ryte kūdikis eikvoja daug energijos, kad atsimintų ir apdorotų naują informaciją. Stiprinti nervų sistemą vaikas gali būti ilgas kasdienis pasivaikščiojimas grynu oru. Būtent tokiu metu kūdikis gauna didelį deguonies kiekį, reikalingą tinkamam nervų sistemos formavimui. Būtina vaiko nervų sistemos stiprinimo sąlyga yra reguliarus, ramus, ramus miegas. Ir, žinoma, norint sustiprinti vaiko nervų sistemą, reikia dažniau juo įtikti: žaisti su juo mėgstamus žaidimus, skaityti mėgstamas knygas ir rengti linksmas atostogas. Straipsnyje pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio (parengta tinklaraštininkų), kiekvienu individualiu atveju būtina kreiptis į specialistus. Neeksperimentuokite ir pasitarkite su daktarais, jie tikrai geriausiai žino, ko reikia vaikams ir jų tinkamai sveikatai palaikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *