Kaip auklėti vaikus?

Kaip auklėti vaikus

Vaikai yra jautrūs ir dažnai į bausmes kritiškai reguojantys asmenys, dėl to kartais tėvams sunku vaikus bausti ir tinkamai auklėti. Nustatyti vaikams ribas nepažeidžiant jų savigarbos nėra lengva užduotis mūsų tėvams.

Valdykite savo emocijas, tai itin svarbu auklėjant savo vaikus, nes jie mokosi iš jūsų

Taip vaikai išmoks tvarkytis patys. Jūs esate jų pavyzdys. Jei esate nusiminęs arba jūsų vaiko elgesys sukelia nekantrumą, nieko nedarykite. Kaip elgtųsi tikrai geras tėvas, ar leistų emocijoms užvaldyti? Sekite tai. Jei tai nepadeda, giliai įkvėpkite ir palaukite, kol jis nurims. Čia puikiai tinka pavyzdys apie dantų valymąsi. Pradėkite vaiką to mokyti, kai jis dar kūdikis, rodykite, kaip valotės savuosius dantis, tegul tai būna smagus užsiėmimas. Jam augant perduokite daugiau atsakomybės, ir galų gale vaikas valysis juos pats kas vakarą niekieno neprašomas. Tas pats principas tinka mokant mandagumo, palaukti savo eilės, rūpintis savo daiktais, maitinti savo augintinį, daryti namų darbus ir t.t. Atsispirkite norui bausti. Gerbkite vaikų jausmus. Kai vaikas liūdnas ar piktas, tiesiog pabūkite su vaiku ir leiskite jam išreikšti savo emocijas. Jūsų tikslas – sukurti vaikui ramią ir „palaikančią aplinką“. Jei vaikas gali išreikšti savo emocijas saugiam, dėmesingam, priimančiam suaugusiam, tai padeda jam išgyventi šiuos jausmus ir išmokti nurimti pačiam. Laikui bėgant jis išmoks ir galės reguliuoti savo emocijas. Nebandykite jo įtikinėti emocinės audros metu. Po visko jis jausis kur kas geriau ir bus artimesnis jums. Negalima sakyti „Užsičiaupk” (nes tai skaudina) ar meluoti (nes tai nukerta nematomas gijas, kurios sieja mūsų širdis).

Nustatykite ribas, bet darykite tai įsijausdami į situaciją

Žinoma, jūs turite paprašyti savo vaiko laikytis tam tikrų taisyklių. Tačiau pažvelkite į situaciją iš vaiko pusės. Kai vaikai jaučiasi suprasti, jie labiau linkę priimti mūsų apribojimus. ” Esi labai piktas ir įskaudintas, bet broliui privalai pasakyti žodžiais.” „Laikas eiti miegoti. Žinau, kad norite žaisti ilgiau.” „Žinau, kad nenoriu, kad mama pasakytų „ne…”, bet atsakymas vis tiek yra ne. Net jei esame liūdni ar pikti, nesakysime vienas kitam „užsičiaupk”. Namuose išjunkite telefoną, kompiuterį ir pasakykite savo vaikui: „Ką gi, šias 20 minučių aš priklausau tik tau. Ką nuveiksime?” Ir leiskite jam vadovauti. Žaiskite, nes tai išlaisvina slopinamas baimes ir nerimą, todėl kartu žaiskite, juokitės, būkite nerimti. Muškitės su pagalvėmis. Eikite imtynių. Verskitės kūlio. Leiskite vaikui papasakoti, kas jam svarbu, leiskite rėkti ir verkti. Tiesiog priimkite visus tuos jausmus. Būkite 100 procentų čia ir dabar. Vaikai, kurie žino, kad gali tikėtis kasdieninio specialiai jiems skirto laiko su tėvais, yra laimingi, nes jie pakankamai pasitiki jumis, kad išreikštų visas savo emocijas, be to, jie NORI gražiai elgtis. Jūs negalite būti geras tėvas, jei jaučiatės nepatenkintas savimi, o jūsų vaikas negali elgtis „tinkamai”, jei jaučiasi nepatenkintas savimi. Jūs visada galite pagerinti tarpusavio santykius. Pradėkite šiandien.

Kai kas nors nepavyksta, apkabinkite save. Tada apkabink savo vaiką. Tėvų ir vaikų santykiai yra pagrindinis tėvystės pagrindas. Išbandykite šiuos patarimus vėliau šią savaitę ir suprasite, kad smulkmenų kartais gali būti daug daugiau, nei tikėjotės. Straipsnyje pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio (parengta tinklaraštininkų), kiekvienu individualiu atveju būtina kreiptis į specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *