Pietūs ne namie – kaip rasti patogią išeitį?

termosas

Intensyvios dienos metu kone laukiamiausia dalimi tampa galimybė pasimėgauti skaniais pusryčiais, pietumis ar vakariene. Neretai tam lieka mažai laiko – skubame norėdami suspėti grįžti į darbą, paimti vaikus iš darželio ar mokyklos, o kartais ir kitų planų apriboti. Ne paslaptis, kad greitai valgant yra kenkiama ir sveikatai, nes organizmas negali gerai suvirškinti maisto bei nepajuntamas sotumo jausmas. Vienas iš būdų išvengti šių problemų – sutaupant papildomo laiko valgymui. Įsivaizduokite, kiek laiko būtų sutaupoma, jei iš namų atsinešto maisto nereikėtų šildyti. O ir šildymo metu, pavyzdžiui, kai tai daroma mikrobangų krosnelėje, maistas praranda naudingąsias medžiagas. Puikiu sprendimu šioje situacijoje gali tapti maisto termosas. Dauguma įpratę jį naudoti tinkamos gėrimų, pavyzdžiui, arbatos, temperatūros palaikymui. Puiki žinia – šį universalų indą galima naudoti ir maisto temperatūros išlaikymui. 

Kodėl maisto termosas yra kompaktiškas indas?

Maisto termosas yra praktiškas pasirinkimas dėl kelių priežasčių. Svarbiausia jų – ilga maisto temperatūros išlaikymo trukmė. Priklausomai nuo to, kokį termosą įsigysite, šis indas maisto temperatūrą gali išlaikyti nuo 5 iki 20 valandų. Pagal šią trukmę galima įsigyti skirtingiems tikslams reikalingą termosą. Pavyzdžiui, 5 valandas temperatūrą išlaikantis termosas puikiai tiks norint ryte pagamintą maistą įsidėti į darbą. Atėjus pietų pertraukos metui maistas bus vis dar šiltas. Na, o ilgesnę, 20 valandų temperatūrą išlaikantį termosą bus galima panaudoti kelionių metu. Išvažiavus į užsienį ar net turistaujant savoje šalyje nesinori viso biudžeto išleisti kavinėse, todėl praktiška įsidėti namie gamintą maistą. Jei ruošiatės visą dieną praleisti gamtoje ar dalyvauti turistiniame žygyje – toks termosas tikrai pravers. Svarbu paminėti tai, kad termosai išlaiko ne tik šilto, bet ir šalto maisto temperatūrą. Tai ypač naudinga kaitriomis vasaros dienomis, kai esant aukštesnei aplinkos temperatūrai kai kurie maisto produktai greičiau sugenda.

Patogu ir tai, kad galima įsigyti skirtingų talpų termosų. Labiausiai kasdienai pritaikomi yra 0,5l termosai – jie tikrai neužims daug vietos, todėl bus patogūs nešantis iš namų į darbą. Šiek tiek brangesni yra talpesni, 1l termosai. Į šiuos galima įsidėti maistą, skirtą keliems žmonėms.  

Šaltos žiemos popietės su garuojančiu arbatos puodeliu

Jau aptarėme, kad termosai itin plačiai naudojami norint išlaikyti karštų gėrimų – arbatos bei kavos – temperatūrą. Gėrimų, kaip ir maisto termosus galima įsigyti internetu. Termosas kavai ar arbatai gali būti 0,4l ar net 2l talpos. Didžiausi termosai gali sutalpinti kone visą dienos skysčių normą, todėl puikiai pasiteisins einant į ilgą žygį. Jie itin sandarūs ir tvirti, todėl neteks pergyventi, kad įdėjus į kuprinę išsilies viduje esantys skysčiai ar termosui nukritus jis suduš. Nors didesnės talpos termosas ir yra brangesni, prekė verta investicijos. Indas pritaikytas ilgalaikiam vartojimui, nes yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. 

Termosas – ledukų temperatūrai palaikyti

Termosai naudojami ne tik arbatos, kavos ar kitų gėrimų temperatūros išlaikymui, bet ir ledukams. Tik nesakykite, kad vasaros dienomis jų gamtoje neprireikia! Ledukus termosai išlaiko net iki 192 val. Belieka tik išsirinkti tinkamą variantą ir sulaukti jo pristatymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.