Kaip sklandžiai grįžti į darbą po motinystės atostogų?

darbas-po-motinystes-atostogu

Keli nesudėtingi veiksmai gali padėti tėvams grįžus į darbinę aplinką jaustis pilnaverčiais darbuotojais kaip ir ankščiau. Prie sklandaus grįžimo, visų pirma, gali prisidėti ir darbdaviai.

Darbdavys turėtų kurti saugumo jausmą darbuotojui, kad šis nesijaustų prasčiau negu tie, kurie neturi vaikų. Juk darbuotojas konkrečiai pozicijai pasirenkamas ne pagal tai, ar jis turi vaikų, bet pagal savo asmenines ir profesines savybes, labiausiai reikalingas konkrečioje darbo pozicijoje.

Tačiau norą nuolat tobulėti ir iniciatyvą sėkmingai grįžti į darbo rinką turėtų rodyti ir patys tėvai. Žingeidus ir motyvuotas žmogus net ir po vaiko priežiūros atostogų gali nesunkiai rasti savo nišą darbo rinkoje. Darbo pokalbyje būtina papasakoti darbdaviui apie tai, kaip atrodė laikotarpis auginant vaiką.

Išėjus vaiko priežiūros atostogų rekomenduojama neapsiriboti tik šeimos reikalais, bet rasti laiko ir stebėti savo veiklos srities aktualijas, pagal galimybes sekti įmonės tendencijas, bendrauti su kolegomis.

Tą galima padaryti išnaudojant šiuolaikines technologijas interaktyviam bendravimui sekant sektoriaus naujienas, dalyvaujant seminaruose. Taip pat, jeigu pakanka laiko, tėvai gali sukurti tinklaraštį apie savo darbo sritį, organizuojant visuomenines iniciatyvas.

Šios pastangos esą leidžia išlaikyti praktinius įgūdžius ir sukaupti žinių, reikalingų grįžus į darbą. O jeigu po vaiko priežiūros atostogų nesinori grįžti į tą pačią vietą – tai padės lengviau rasti darbą kitur. Jei jau ruošiatės grįžti į darbus po motinystės atostogų ir ieškote kas siūlo darbą Vilniuje ar kitame mieste, užsukite į randu.lt darbo skelbimų portalą.

Penki žingsniai

Lietuvoje tėvams padeda tai, kad darbdavys įpareigotas po oficialių vaiko priežiūros atostogų išsaugoti darbo vietą. Tačiau ką daryti, jeigu išėjote iš darbo vaikų prižiūrėti ilgesniam laikui ir reikia darbą susirasti iš naujo?

Visų pirma, reikėtų turėti įrodymų, kad vaiko priežiūros metu nebuvo prarasti įgūdžiai. Pavyzdžiui, galima įsitraukti į savanorišką veiklą, pavyzdžiui, pirmininkauti mokyklos tėvų komitetui. Taip pat verta dalintis įžvalgomis apie savo profesijos sektorių socialiniuose tinkluose.

Antra, svarbu išlaikyti profesinių pažinčių ratą. Yra naudinga kas kelis mėnesius susitikti su buvusiais kolegomis, iš kurių galima sužinoti apie atsilaisvinusias darbo vietas.

Trečia, svarbu sužinoti, kodėl būtent šiuo metu nusprendėte grįžti į darbo rinką. Darbdavys turi būti užtikrintas, kad darbintis einate ne vien iš bėdos, bet dėl to, kad norite savo jėgomis prisidėti prie bendrovės veiklos, o jūsų vaikai, pavyzdžiui, jau yra paaugę, tad jiems reikia mažiau priežiūros.

Ketvirta, atotrūkis nuo darbo rinkos prižiūrint vaikus – nebūtinai yra minusas. Visų pirma, po šio laikotarpio atsinaujina motyvacija dirbti. Antra, ilgainiui dirbančios motinos aplenkia kitus savo produktyvumu, nes prižiūrėdamos vaikus įgyja efektyvumo bei streso valdymo įgūdžių.

Penkta, svarbu atminti, kad grįžimas į darbo rinką gali užtrukti ir kelis mėnesius, ir metus. Beieškant geros pozicijos, verta užsiimti menkai apmokamu ar iš viso neatlygintinu darbu. Žinoma, tik tuo atveju, jei toks darbas padės įgauti naujų įgūdžių ar praplėsti pažinčių ratą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *