Kodėl vaiko miegamajame būtinas oro drėkintuvas

mama ir vaikas

Optimali oro drėgmė ypatingai svarbi. Drėgmės lygį savo namuose galite išmatuoti drėgnomačiu. Namuose ar darbo patalpose rekomenduojama 40 ir 60 % drėgmė, tačiau žiemą šildymas labai išsausina patalpų orą. Ypač svarbu optimalų drėgmės lygį palaikyti miegamajame, nes tai gerina miego ir poilsio kokybę. Per sausas oras neigiamai veikia jus, o dar labiau – jūsų vaikus.

Jei jūsų vaikas prastai miega, jam pleiskanoja oda, dažnai serga, reikėtų pasidomėti, ar jūsų namuose yra palaikoma optimali drėgmė. Jei oras namuose per sausas, gali džiūti ir skaudėti akis, sausėti ar netgi pleiskanoti oda, džiūti nosies gleivinė, burna, be to – prastėja ir miego kokybė. Kai namuose oras per sausas, kur kas labiau tikėtina, kad peršalsite ar susirgsite gripu ir jūs, ir jūsų vaikas.

Tokie dalykai kaip namuose laikomi augalai, gaminamas maistas, padžiauti skalbti rūbai gali šiek tiek pakelti drėgmės lygį, tačiau tik labai trumpam. Tokiomis priemonėmis neįmanoma palaikyti pastovios optimalios drėgmės. O jei patalpos ypatingai sausos, tokios trumpalaikės priemonės išvis nedarys jokios įtakos. Tam reikalingas oro drėkintuvas.

Tinkamai drėkinamas oras turi daugybę privalumų:

  • Miegas tampa geresnis.
  • Nosis, akys ir oda nedžiūsta, pagerėja savijauta.
  • Sustiprėja koncentracija dirbant, nes jaučiama mažiau nuovargio, mieguistumo.
  • Mažėja rizika sirgti gripu, nes virusai, esant optimaliai drėgmei, greitai žūsta. Taip pat mažėja infekcijų rizika, nes nedžiūna burnos bei nosies gleivinė.
  • Mažėja dulkių ir žiedadulkių kiekis ore – tai ypatingai svarbu dulkėms alergiją turintiems žmonėms.
  • Tiems, kurie turi bronchinę astmą, oro drėkiklis veikia gydomai.

Oro drėkiklį namuose turi naudoti žmonės, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis. Turint drėkiklį vaikų kambaryje, į jį galima įlašinti eterinių aliejų, tai ramins vaiką dar labiau. Taip pat rekomenduojama vaikui nešiotis drėkintuvą į darželį, jei jam būdinga astma, širdies ir kraujagyslių ligos, alergija. Daugiau informacijos apie oro drėkintuvus, jų rūšis ir kainas galite rasti https://nit.lt/produktai/oro-drekintuvai/ .