Kaip sudaryti saugią aplinką namuose gyvenantiems vaikams ir gyvūnams?

Mūsų vaikai ir šeimos komforto kūrėjai suteikia mums daug džiaugsmingų ir įdomių akimirkų. Vaikai dažnai labai nori naminių gyvūnėlių, ir tėvai įgyvendina šiuos norus, nesuvokdami su tuo susijusių pareigų. Augintiniai nėra tik „žaislai“, todėl jų įsigijimas ar priglaudimas taip pat reikalauja daug atsakomybės, todėl nusprendę laikyti gyvūnus turite būti pasirengę.

Naminiai gyvūnai yra būtybės, kurioms reikia vandens, maisto, pakankamai vietos ir gyvenimo sąlygų. Prieš pirkdami naują augintinį ir parsinešdami jį į namus, turime įsitikinti, kad namuose sąlygos yra tinkamos augintiniams laikyti ir kad visi namuose gyvenantys žmonės yra pasirengę rūpintis gyvūnais. Taip pat prieš perkant svarbu žinoti kuo daugiau gyvūnų iš patikimų šaltinių – gyvūno savininko, prieglaudos, veislyno ar naminių gyvūnėlių parduotuvės pardavėjo. 
Jei nusprendėte namuose laikyti augintinį, nepamirškite, kad nuo šiol saugią aplinką turėsite sukurti ne tik savo vaikams, bet ir gyvūnams, kuriems reikia ne ką mažiau dėmesio, nei mažam vaikui.

Svarbiausi aspektai yra sužinoti naujo augintinio charakterį, galbūt, specialius poreikius, įpročius, energijos lygį. Jeigu artimiausiu metu planuojate įsigyti arba jau įsigijote naują augintinį, pasiruoškite jo pažinčiai su namais, šeimos nariais ir lauko aplinka.

Svarbu pasiruošti būtinus daiktus, kad jie būtų namuose ir augintinis liktų saugus

Augintinius reikia rūpintis taip pat kaip ir naujagimiu. Prieš atsinešdami įsigytus ar globojamus gyvūnus, turime paruošti visus reikalingus daiktus, kad patenkintume jų bendrą priežiūrą ir poreikius. Katėms tai yra kraiko dėžė, maistas ir dubenys, antkaklis ir gultas. Šunims pavadėliai, antkakliai, antsnukiai, gultai, maistas ir dubenys.

Mažiems gyvūnams, pavyzdžiui, triušiams, žiurkėnams, jūrų kiaulytėms ir ropliams svarbiausia pasirūpinti narvą ar specialų aptvarą, maistą ir paruošti aplinką, kurioje tam tikras gyvūnas turės gyventi. Taip pat pravartu turėti įvairių žaislų, skirtų treniruoti gyvūnus ar produktų, kurie padėtų gyvūnui tinkamai vystytis (pavyzdžiui, šunims pirkti kramtalus – jų dantų priežiūrai).

Svarbus jūsų augintinio ir vaiko saugumas namuose

Svarbiausia tiek gyvūnus, tiek mažus ir smalsius vaikus apsaugoti nuo laidų, kuriais augintiniai ir vaikai gali susižeisti. Plastikiniai užtraukėjai arba varžčiai – tai universalus tvirtinimo elementas, populiarus ir statybose, ir buityje. Statybose plastikiniai dirželiai dažnai pasirenkami elektrikų, vedžiojant laidus po namus, įrengiant signalizaciją ir pan. Dirželiai laidams leidžia tvarkingai sugrupuoti laidus, kad juos būtų lengva atskirti, būtų galima tvarkingai paslėpti po apdailos detalėmis. Sugrupavus ir tinkamai laikant laidus, išvengsite daug nelaimių, jei turite mažus vaikus ir gyvūnus. Šias prekes galite rasti „Torx“ internetinėje parduotuvėje. Čia rasite daugybę prekių, kurios jums gali praversti namuose. Virvės praverčia daugelyje sričių – nuo statybų, darbų sode iki krovinių gabenimo automobiliu. Kviečiame internetu įsigyti jums reikiamos virvės gera kaina!

Kadangi namuose yra vaikų – stebėkite, kaip gyvūnas ir vaikas prisitaiko vienas prie kito ir prie aplinkos

Kaip  savininkai, įsigyjantys naujus augintinius, turite užtikrinti, kad gyvūnas, kaip ir vaikas, namuose gyventų patogiai ir saugiai. Pirmosiomis savaitėmis svarbu stebėti savo augintinio teigiamas ir neigiamas emocijas. Teigiama pusė yra kojų trynimas, maisto prašymas, švelni kūno kalba ir sekimas. Tai rodo, kad augintinis mano, kad esate jo savininkas, ir jam reikia jūsų dėmesio. Neigiamos gyvūnų emocijos: šnypštimas, purtymas, išėjimas iš kambario ir slėpimasis. Jei taip atsitiktų, pabandykite padėti gyvūnui ir pabandykite sukurti aplinką, kuri jaustųsi patogiau.

Stebėkite, kaip gyvūnas elgiasi su vaiku, nes svarbiausia, jog vaikas jaustųsi saugiai savo namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.