Ne paslaptis, kad vienas svarbiausių dalykų visiems tėveliams yra mažylio raida. Kiekvieną dieną mažylis keičiasi bei įgyja naujų gebėjimų, na, o mamytės bei tėveliai skuba suprasti – ar iš tiesų jų mažylis geba tiek, kiek ir turėtų kiti jo mažiau vaikai. Na, o šį kartą pakviesime sužinoti, ką jau turi mokėti 1 metų vaikas?
Ką turėti mokėti kūdikis iki 2 mėnesių?
Kai kūdikis yra tokio amžiaus, jis jau turėtų gebėti pakreipti akis ten, kur ryškesnė šviesa, o taip pat – mokėti pasukti galvytę bei pastebėti intensyviau judančius daiktus, reaguoti į garsus bei šypsotis.
Ką turėtų mokėti 3 – 4 mėnesių kūdikis?
Tokio amžiaus kūdikis, gulėdamas ant pilvelio, turėtų jau gebėti pakelti galvytę ir ją kontroliuoti, šypsotis, reaguoti į žmones, pakalbintas – aktyviai judinti rankytes ir kojytes. Be to, būtent šiame amžiaus tarpsnyje kūdikis turėtų pradėti skirtingai reaguoti į tėvus bei svetimus žmones. Taip pat turėtų siekti rankytėmis daiktų bei išlaikyti smulkius daiktus.
Ką turėtų gebėti 5 – 6 mėnesių kūdikis?
Tokio amžiaus mažylis jau turėtų gebėti pagauti savo kojytes bei dėtis jas į burnytę; gulėdamas ant pilvuko – pakelti galvelę 90 laipsnių kampu ir atsiremti delniukais. Taip pat tokio mažyliams būdingas daiktų perėmimas iš vienos rankos į kitą.
Ką svarbu mokėti sulaukus 7 – 8 mėnesių?
Tokio amžiaus vaikai ima tyrinėti daiktus dėdamiesi į burną ir uos kramtydami, bėga sėdėti be jokios atramos, intensyviai stebi aplinką bei leidžia labai daug įvairių garsų.
Ką turėtų mokytis 9 – 10 mėnesių kūdikis?
Tokio amžiaus kūdikiai ne tik sugeba sėdėti be atramos ilgesnį laiką, bet ir – įsikibę atsistoti bei pastovėti kelias minutes, taip pat – šliaužti, ropoti.
Ką kūdikis turėtų mokėti, kai jam 11 – 12 mėnesių?
Tokio amžiaus vaikai iš sėdėjimo padėties sugeba pereiti į ropojimą, stebi aplinką ir jau ima suvokti erdvę, taip pat sugeba daiktus išimti bei sudėti į dėžutę.
Daugiau info http://www.stop-acta.lt/kategorija/sveikata-medicina.