Dažniausiai augintinio šeimoje labiausiai nori vaikai. Tačiau tiek tada, kai keturkojis įsigyjamas tėvų iniciatyva, tiek ir tada, kai nuperkamas labai prašant vaikui, iškyla rizika, jog atžala ne visada su naujuoju šeimos nariu sutars puikiai. Ypač jei vaikas šeimoje mažas ir dar nelabai supranta, kaip elgtis su šuniuku, kaip valdyti savo emocijas. Tad kokios priemonės gali padėti užtikrinti, jog vaikas su šuniuku namuose elgsis tinkamai?
Mokyti švelnumo
Tai daugiau aktualu mažiesiems, kurie ne visuomet sugeba susitvardyti, neretai į šuniuką žvelgia kaip į žaislą ar žaidimų draugą ir net patys to nenorėdami gali užgauti, išerzinti. Tad labai svarbu vaikui paaiškinti ir nuolat priminti, kad keturkojį glostyti reikia švelniai, o tampyti ir grubiai elgtis negalima. Svarbu paaiškinti ir kodėl. Šunims gali nepatikti ir demonstruojamos didelės vaikų simpatijos, kai jie šunį stipriai apkabina, spaudžia, atsigula ant jo ir pan.
Šuns erdvė
Namuose šuo turi turėti savo kampą, kur galės netrukdomas ilsėtis. Geriausia, jei vaikas neturėtų galimybės prie jo prieiti arba turi gerai žinoti, kad šuniui esant toje zonoje prie jo lįsti negalima.
Svarbūs šuns poreikiai
Šunys neretai nori ramybės, o maži vaikai – sutikime – ne. Šuns siunčiamų signalų vaikai nesupranta, todėl lenda prie augintinio, nori jo dėmesio, skatina žaidimus. Rezultatas toks, kad šuo gali suirzti, neretai tokios situacijos baigiasi įkandimais.
Šuns dresūra
Žinoma, santykio su vaiku kontekste svarbi ir paties šuns dresūra, kurią geriau patikėti profesionaliems dresuotojams.Kurti vaiko santykį su šuniuku galite ir namuose, į pagalbą pasitelkdami įvairius skanukus. Puikų pasirinkimą rasite Evet.lt e. parduotuvėje.